Z Piotrkowa do Bundesligi

Piotrkowianin Wtorek, 16 stycznia 20245
Szczypiornista Antoni Doniecki odchodzi z Piotrkowianina i od teraz będzie reprezentował barwy klubu Bergischer HC. Na co dzień ten zespół gra w niemieckiej Bundeslidze, która jest jedną z najsilniejszych lig piłki ręcznej na świecie.
fot.: Twitter / Bergischer HC fot.: Twitter / Bergischer HC

W tym sezonie 22-letni obrotowy w barwach Piotrkowianina wystąpił w 16. spotkaniach Orlen Superligi. Podczas tych meczów zdobył 66 bramek oraz zanotował 13 asyst. Antoni Doniecki kończył akcje z ponad 75% skutecznością. Tych statystyk już nie poprawi.

 

Od 15 stycznia 22-latek jest już zawodnikiem Bergischer HC. Z nowym zespołem Doniecki związał się umową do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia. 

Antoni jest głodny sukcesu i chce udowodnić swoją wartość na najwyższym poziomie. Wie, po co do nas przychodzi, a ja bardzo się cieszę, że pozyskaliśmy tak wartościowego kołowego - mówi Jamal Naji, trener niemieckiej drużyny. 

- Antoni wnosi talent i warunki fizyczne, aby móc nam szybko pomóc. Teraz szybko zapoznamy go z naszym system pracy, aby stał się pełnowartościowym zawodnikiem - dodaje Jörg Föste, dyrektor zarządzający klubem

.

Obecnie Bergischer HC plasuje się na 16. pozycji w tabeli Bundesligi. Jednak strata do 6. miejsca wynosi tylko sześć punktów.

 

Jak podkreśla prezes Piotrkowianina Tomasz Zwierzchowski, piotrkowski klub przede wszystkim ma za zadanie promować młodych zawodników.

 

Taki jest nasz klub. Promuje bardzo uzdolnionych zawodników i jest swojego rodzaju odskocznią dla nich. Piotrek Jędraszczyk dziś gra w reprezentacji Polski, podobnie było z Markiem Daćko czy Maciejem Pilitowskim. Antoni, któremu bardzo dziękuję za to, co zrobił dla nas, również da sobie radę w Bundeslidze. Wierzę, że niedługo będzie również kołowym reprezentacji Polski - komentuje transfer Tomasz Zwierzchowski, prezes Piotrkowianina.

Szczypiorniści wrócą do ligowych rozgrywek na początku lutego tuż po zakończeniu trwających mistrzostw Europy w Niemczech. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_roman ~goœć_roman (Gość)16.01.2024 20:19

Z jednej strony to fajnie, że mu się udało i trafił do silnej ligi z drugiej strony jednak smutek, bo to duże osłabienie naszej drużyny. W rundzie jesiennej był ważnym zawodnikiem naszej drużyny, który potrafił zrobić przewagę Ma świetne warunki fizyczne, które potrafił właściwie wykorzystać.

20


Ja ~Ja (Gość)16.01.2024 18:55

Ile piotrkowianin zarobił z transferu?

11


Ja ~Ja (Gość)16.01.2024 15:16

Szkoda że nie zagra w nowej Piotrków Arenie.
Powodzenia Antek.

30


Jaro ~Jaro (Gość)16.01.2024 14:23

Gratulacje.
Tylko pytanie czy on jest Piotrkowianinem czy też wychowankiem Piotrkowianina ?? Że tyle zachwytu ...hmm napiszcie cis o ludziach z tego miasta

31


gian ~gian (Gość)16.01.2024 11:47

Bardzo miła wiadomość. Brawo. Gratulacje.

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat