Wyremontuj swój budynek i zgarnij nagrodę

UM Piotrków Trybunalski Niedziela, 07 maja 20234
Wystartowała szesnasta edycja piotrkowskiego konkursu „Nowa Elewacja”, który skierowany jest do właścicieli kamienic ulokowanych w centrum miasta. Zgłoszenia budynków wyremontowanych w 2023 roku przyjmowane są do końca lutego przyszłego roku.
Do tej pory nagrodzono i wyróżniono kilkadziesiąt budynków, których odnowione elewacje pozytywnie wpłynęły na wygląd Piotrkowa Trybunalskiego. Do tej pory nagrodzono i wyróżniono kilkadziesiąt budynków, których odnowione elewacje pozytywnie wpłynęły na wygląd Piotrkowa Trybunalskiego.

Nowa Elewacja to konkurs, którego celem jest nagrodzenie właścicieli prywatnych nieruchomości, którzy remontując swoje budynki wpływają na poprawę wizerunku miasta. Program na stałe wpisał się już w harmonogram rokrocznych miejskich inicjatyw. W tym roku „Nowa Elewacja” organizowana jest już po szesnasty. Do tej pory nagrodzono i wyróżniono kilkadziesiąt budynków, których odnowione elewacje pozytywnie wpłynęły na wygląd grodu trybunalskiego.

Warunkiem uczestnictwa w tegorocznym konkursie jest zakończenie remontu swojego budynku do końca grudnia oraz złożenie wniosku wraz z dokumentacją zdjęciową (przed i po remoncie) do Urzędu Miasta do 29 lutego 2024 roku.

Uczestnikami konkursu mogą być inwestorzy, których kamienice usytuowane są w terenie zawartym między ulicami: al. Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Skłodowskiej-Curie, al. Kopernika, al. Piłsudskiego oraz w ciągu komunikacyjnym al. 3 Maja. Do obszarów zaliczane są również nieruchomości zlokalizowane przy ulicach, stanowiących granice wyznaczonego terenu - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Piotrkowie.


Oceny wykonanej inwestycji dokona komisja konkursowa, powołana przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Członkowie wezmą pod uwagę: ogólne wrażenie estetyczne po wykonaniu remontu budynku, stopień skomplikowania inwestycji, jakość materiałów, wygląd stolarki otworowej oraz kompleksowość prac.

W szesnastej edycji konkursu pula nagród wynosi 30 tys. złotych. Przewidziano trzy nagrody w wysokości odpowiednio: 15, 10 oraz 5 tys. złotych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Werto ~Werto (Gość)07.05.2023 22:03

Nie opłaca się robić elewacji bo zaraz wypiszą latawce z Piotrkowa co to tylko Pisac potrafią

20


Jan z milejowa ~Jan z milejowa (Gość)07.05.2023 19:31

Akurat mało mnie to interesuje

13


PiotrkówWruinie ~PiotrkówWruinie (Gość)07.05.2023 15:27

Doszły mnie słuchy że w tej edycji ma startować budynek starej Europy .

40


Ep ~Ep (Gość)07.05.2023 14:50

Europa faworytem

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat