Wymęczone, ale jednak zwycięstwo

MKS PiotrcoviaKraj Niedziela, 20 marca 20227
To nie był tak łatwy mecz jak niedawna pucharowa potyczka w 1/4 finału Pucharu Polski. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem na świetlnej tablicy widniał remis i dopiero końcówka spotkania 21. serii żeńskiej PGNiG Superligi szczypiornistek zdecydowała o wygranej zespołu Krzysztofa Przybylskiego.

Grający w zaledwie 11-osobowym składzie zespół trenera Waldemara Szafulskiego zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, a nie do zatrzymania była zdobywczyni ośmiu bramek Żaneta Lipok. Przy stanie 20:20 dwie bardzo ważne bramki rzuciła Magda Drażyk. Chwilę później zdobyła bramkę na 23:21, a na minutę przed końcem rzuciła kolejnego gola, który przesądził o wygranej (26:21). W szybkiej końcówce padły jeszcze trzy trafienia, ale komplet punktów z Koszalina pojechał do Piotrkowa.

Kolejny, trzeci już w marcu, mecz między Piotrcovią i Młynami Stoisław Koszalin rozegrany zostanie już w najbliższą środę (23 marca) o 17:00 w Hali Relax. Będzie to dwukrotnie już przekładane spotkanie z 14. serii.

Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia 25:27 (11:12)
Piotrcovia: Sarnecka 1, Opelt - Drażyk 5, Grobelna 4, Królikowska 4, Waga 4/1, Jureńczyk 3, Świerczek 3, Fesdorf 1, Oreszczuk 1, Sobecka 1, Klonowska, Majsak, Trawczyńska, Trbović