Wybory odbywały się według takich samych zasad jak wybory do parlamentu.
Harmonogram wyborów został opracowany 18 września. W tym samym czasie został powołany koordynator - Tomasz Filipczak oraz Komisja Wyborcza w składzie: Julia Bulińska, Izabela Purzyńska, Natalia Skrobek. Dzień później odbyło się zebranie wszystkich kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor szkoły Arkadiusz Krasoń oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Ewa Rakowska-Kister i Anna Maniecka. Omówiono regulamin wyborczy, terminarz, zasady głosowania i procedurę wyborczą. Przedstawiono także zakres obowiązków przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Przypomniano o posiadaniu legitymacji szkolnej, bez której nie można było oddać głosu.
Kampania trwała tydzień, a dzień przed wyborami nastąpiła cisza wyborcza. Pomysłowość uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania opiekunów. Szkoła w pewnym momencie zaczęła przypominać “słup wyborczy”. W akcję wyborczą włączyli się koledzy i koleżanki kandydatów.
25 września odbyła się debata wyborcza. Uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej. Kandydaci, mimo dużego stresu towarzyszącego publicznemu wystąpieniu, przedstawili swoje programy wyborcze i zachęcali do udziału w głosowaniu. Pokazano też kartę wyborczą i omówiono sposób głosowania. Na karcie do głosowania nazwiska uczniów zostały umieszczone alfabetycznie.
W dniu ciszy dziewczyny z komisji wyborczej zamieniły bibliotekę szkolną w lokal wyborczy. Ustawione zostały kabiny, urna, stół z kartami wyborczymi oraz listy uczniów.
28 września przyszedł czas na prawdziwe wybory. Zaplombowano urnę, przygotowano długopisy, listy i o godzinie 7.30 zaczęło się głosowanie. Komisja wyborcza, czyli uczennice: Julia, Izabela i Natalia siedziały za stołem, sprawdzały legitymacje, podawały listę wyborczą do podpisu i wydawały karty wyborcze. Po oddaniu głosu, karta była wrzucana do urny. Zainteresowanie było ogromne.
W trakcie wyborów odwiedzili szkołę: wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk, przewodniczący Rady Gminy Jan Woźniak oraz rodzice.
W głosowaniu wzięło udział 359 uczniów z klas I - VI czyli 68%. Najwięcej głosów - aż 65 - otrzymała Wiktoria Ziemba.
- Województwo Łódzkie stawia na kulturę i turystykę. Już wiemy, które projekty zostaną zrealizowane dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.
- 25 samorządów z województwa łódzkiego otrzyma niemal 42 mln euro
- Łódzkie dla Ciebie: Fundusze unijne nie tylko na kulturę i turystykę. Poprawa jakości leczenia
- Parki krajobrazowe Województwa Łódzkiego pod specjalną ochroną
- Łódzkie dla Ciebie: Świętujemy z ŁKA, wspieramy młodych
- Łódzkie dla Ciebie: Wspieramy sport, młodzież i malujemy bezpieczeństwo w Łódzkiem
- Łódzkie dla Ciebie: Stawiamy na kreatywność młodych i przedsiębiorców
- Męska sprawa, profilaktyka urologiczna – Zdrowy Mężczyzna – konferencja i seminarium
- Zmieniamy otoczenie, stawiamy na bezpieczeństwo