Wolbórz na czele rankingu

Strefa FM Niedziela, 12 lutego 201722
Gmina Wolbórz najbogatszą gminą według rankingu Ministerstwa Finansów. Podstawą rankingu jest dochód gminy w przeliczeniu na mieszkańca.
Wolbórz na czele rankingu

W ogólnopolskim rankingu najbogatszych i najbiedniejszych gmin opublikowanym przez Ministerstwo Finansów Wolbórz wyprzedza nawet Piotrków Trybunalski. Resort finansów każdego roku oblicza wskaźniki dochodów podatkowych gmin na jednego mieszkańca (wskaźnik G). 

Wskaźnik G na 2017 rok dla wszystkich 2478 gmin w Polsce oszacowano w tym roku na 1.596,67 zł. Tymczasem najbogatsza gmina w powiecie Piotrkowskim Wolbórz ma wskaźnik na poziomie 2.022,19 zł na mieszkańca, tyle wynosi dochód podatkowy gminy na jednego mieszkańca.

- To ogromny sukces dla Wolborza, który dynamicznie się rozwija. Cieszą takie rankingi, bo pokazują, że polityka rozwoju gospodarczego jaką realizuje ze swoim zespołem ludzi w Urzędzie przynosi efekty. Przypomnę, że Wolbórz w tym roku ma także rekordowe nakłady na inwestycje na poziomie 7,6 mln zł (w poprzednich latach te nakłady wynosiły od 2 do 2,4 mln zł). - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Wolbórz jest gminą miejsko-wiejską, gdzie główną gałęzią gospodarki jest rolnictwo, logistyka oraz turystyka.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja ~Ja (Gość)12.02.2017 13:34

Taaa tymbardziej ze wiekszosc osob pracuje w tm albo w pt.

30


daj mi ten noc ~daj mi ten noc (Gość)12.02.2017 11:34

murzyni pracują to tak jest

51


buffon ~buffon (Gość)12.02.2017 11:33

logistyka ? jedynie magazyny

71


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat