Advertisement
artykuł sponsorowany

Wojewódzkie Jaracza Wędrówki

Czwartek, 03 listopada 2022
Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na Wojewódzkie Jaracza Wędrówki, czyli teatralny program pilotażowy, który dedykowany jest mieszkańcom województwa łódzkiego, którzy od listopada będą mogli oglądać wybrane przedstawienia z repertuaru Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi w regionalnych ośrodkach kultury na
miejscu, bez potrzeby przyjeżdżania do stolicy województwa.
Wojewódzkie Jaracza Wędrówki

Wojewódzkie Jaracza Wędrówki to propozycja skierowana nie tylko do widzów z regionu województwa łódzkiego, ale także do miejscowych instytucji kultury.

 

W programie pilotażowym uczestniczą wstępnie trzy miasta, ale sam projekt, Województwo Łódzkie i Teatr im. Stefana Jaracza ma ambicje rozwijać także na pozostałe miasta i gminy województwa. Poprzez współpracę przy organizacji przedstawień program zakłada wymianę doświadczeń pomiędzy Teatrem, a scenami i ich pracownikami w regionie. Zbliżenie się do siebie ludzi, poszerzenie sposobu patrzenia na świat, czy rozwijanie perspektywy estetycznej i artystycznej to z pewnością fundamenty tego programu.

 

Na początek Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi przygotował dla ośrodków kultury w województwie łódzkim propozycję przedstawienia teatralnego, cieszącego się uznaniem, renomą i wysokim poziomem artystycznym. Spektakl „Róbmy swoje..." to wieczór poświęcony twórczości niekwestionowanego geniusza polskiej piosenki i mistrza języka polskiego - Wojciecha Młynarskiego. W wykonaniu artystów Teatru usłyszą Państwo zarówno niezapomniane piosenki, jak i słynne felietony, z których Wojciech Młynarski słynął jako niebywale celny obserwator „coraz bardziej otaczającej nas rzeczywistości". W spektaklu oprócz absolutnych przebojów (m.in. „Jesteśmy na wczasach", „W Polskę idziemy", „Przyjdzie walec", „Jeszcze w zielone gramy"), zaprezentowany zostanie bogaty wachlarz utworów poetyckich i obyczajowych (m.in. „Tak, jak malował pan Chagall", „Kocham cię życie" czy „Lubmy się").

 

Na pilotażowym etapie programu przedstawienie "Róbmy swoje..."będą mieli okazję zobaczyć mieszkańcy:

  • Bełchatowa - 5 listopada 2022, godz. 19:00
  • Skierniewic - 2 grudnia 2022, godz. 19:00
  • Sieradza - 14 stycznia 2023, godz. 19:00

Reżyserii spektaklu podjął się Jacek Bończyk (aktor, librecista i reżyser), który wielokrotnie współpracował z Mistrzem, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, odbywającym się przez kilka lat w Gdańsku, z chętnym i osobistym udziałem Autora.

 

"[...] proszę zwrócić uwagę na to, jak często w codziennym życiu mówimy cytatami z Młynarskiego, chociażby: „nie ma jak u mamy", „po co babcię denerwować?", „jeszcze w zielone gramy", „bądź moim natchnieniem", „nie mam jasności w temacie Marioli", „moje serce to jest muzyk", „bo męska rzecz być daleko" itd. Ale niewątpliwie najczęściej używanym sformułowaniem jest „róbmy swoje". Bo to idealne remedium na niepogodę, marną porę roku, zły humor i tak właściwie na każde czasy. I tego się absolutnie trzymajmy, Szanowni Państwo. Róbmy swoje."

- Jacek Bończyk

 

Reżyseria i narracja: Jacek Bończyk

Muzyka: Aleksander Bem, Jerzy Derfel, Włodzimierz Korcz, Leopold Kozłowski, Franciszka Leszczyńska, Jerzy Matuszkiewicz, Adam Sławiński, Janusz Sent, Jerzy Wasowski, Andrzej Zieliński

Aranżacja: Konrad Wantrych

Scenografia: Grzegorz Policiński

Kostiumy: Anna Chadaj

Choreografia: Inga Pilchowska, Joanna Kierzkowska

Projekcje, wizualizacje: Tomasz Grimm

Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Jaszczak / Michał Zarych

Muzycy: Gabriel Balukiewicz, Kamil Biadała, Krzysztof Jaszczak, Wiktoria Koziara, Bartłomiej Papierz, Piotr Papierski, Michał Zarych

Suflerka, inspicjentka: Anna Królikowska ·

Obsada: Urszula Gryczewska Agnieszka Skrzypczak Elżbieta Zajko Iwona Karlicka/Paulina Walendziak Radosław Osypiuk Bogusław Suszka Mariusz Witkowski

 

Premiera spektaklu odbyła się 6 listopada 2020 r.

Czas trwania spektaklu: 125 minut (jedna przerwa).

 

UWAGA WAŻNE! Sprzedaż biletów tutaj: Kasy MCK Bełchatów: 44 63 276 51 44 635 1930

Sprzedaż online: https://bilety.mckbelchatow.pl/rezerwacja/termin.html?idg=3

Na wszelkie informacje o spektaklach w regionie zapraszamy na social media Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, w szczególności na fanpage Łódzkie Kulturalne [1], podstronę Teatru Jaracza - https://www.teatr-jaracza.lodz.pl/wojewodzkiejaraczawedrowki.html, a także strony internetowe regionalnych ośrodków kultury _Wojewódzkie Jaracza Wędrówki_ wkrótce w Twoim mieście!


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat