Założyciel i Kanclerz uczelni dr prof. AHE Makary Krzysztof Stasiak opowiedział o przeszłości Akademii, która powstała 28 lat temu razem z powiewem wolności. – W 1993 roku pierwsze zajęcia odbywaliśmy na fotelach z kina „Wolność”. Jednym z obszarów naszej wolności jest to, że uczymy technologii kreatywności. Oferujemy cały blok tego typu zajęć. Warto u nas studiować, gdyż absolwenci uzyskują ponadprzeciętne sukcesy – mówił prof. M. Stasiak.
W pytaniach szczególną uwagę zwrócono na nowe kierunki, które pojawiły się w ofercie edukacyjnej AHE. - Oferta uczelni wzbogaciła się w ostatnim roku o 6 nowych pozwoleń na prowadzenie studiów. Cieszy nasz szczególnie przybytek wśród studiów magisterskich – mówił dr Wiesław Przybyła, prorektor ds. rozwoju i kształcenia zdalnego.
AHE będzie kształcić na kierunkach jednolitych magisterskich takich, jak psychologia oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Ponadto wśród nowości są także:
- pielęgniarstwo, studia drugiego stopnia,
- zarządzanie, studia drugiego stopnia,
- bezpieczeństwo wewnętrzne, studia drugiego stopnia w Filii w Sieradzu,
- kosmetologię, studia pierwszego stopnia w Filii w Warszawie.
Studia w pandemii
Władze AHE wyjaśniły także, jak będzie przebiegała zbliżająca się właśnie sesja egzaminacyjna. – Sesja odbędzie się całkowicie zdalnie na Platformie Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Będzie to możliwe dzięki webinarom, które odpowiadają egzaminom ustnym oraz w formie testów, które odpowiadają tradycyjnym egzaminom pisemnym – wyjaśnił dr Łukasz Zaorski-Sikora, prorektor ds. kształcenia.
Od przyszłego semestru uczelnia planuje przywracać zajęcia realizowane w siedzibie. – W semestrze letnim przyjmiemy tryb hybrydowy. Większość wykładów będzie realizowanych on-line, natomiast te, których specyfika wskazuje na pracę stacjonarną, będą realizowane w Akademii. Jeśli jednak będzie szansa na powrót w mury uczelni, zrobimy to niezwłocznie.
W wypowiedziach zwracano uwagę na funkcjonowanie szkół wyższych w czasie pandemii, na coraz intensywnej rozwijającą się formułę kształcenia zdalnego, której Akademia jest pionierem, ponieważ na platformie Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego uczy już od 19 lat.