Walki rycerzy na podsumowanie pikniku niepodległościowego (AKTUALIZACJA)

Strefa FM Sobota, 08 września 201820
Patriotyczne warsztaty plastyczne, śpiewanie pieśni wraz z chórem oraz recital gitarowy to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach pikniku niepodległościowego, który odbył się w sobotę w Piotrkowie. Impreza rozpoczęła się na placu Kościuszki o godzinie 15.00.

Ładuję galerię...

Z okazji pikniku na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się koncertem i pokazem musztry paradnej, którą wykonała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Następnie wydarzenie przeniosło się na plac Zamkowy, gdzie swoje stoiska zaprezentowali wystawcy, m.in. piotrkowskie muzeum, Wojskowa Komenda Uzupełnień z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego filia w Piotrkowie. - W związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowaliśmy dla mieszkańców wiele atrakcji. Dla dorosłych jest krzyżówka historyczna, oczywiście jeśli będą jakieś problemy, będziemy pomagać, dawać wskazówki, aby wszystko udało się rozwiązać. Dla dzieci utworzyliśmy puzzle, które pozwalają odtworzyć historyczny obrazek. Oprócz tego zrobiliśmy quiz, ale to już dla tych bardziej zaangażowanych, którzy mają dużą wiedzę historyczną. Cieszymy się, że jest duże zainteresowanie, głównie puzzlami. W skład naszego bractwa akademickiego wchodzą także uczniowie, którzy również włączają się w organizację tego typu akcji - powiedział dr Marek Dutkiewicz z Wydziału Filologiczno-Historycznego w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych w piotrkowskiej filii UJK.

 

Wydarzenie zorganizowane zostało przede wszystkim dla mieszkańców. - Dobrze, że w Piotrkowie odbywają się takie akcje, oby było ich więcej. Brakuje mi jednak tutaj jednej rzeczy. Uważam, że każdy powinien dostać śpiewnik z tekstami piosenek i wtedy wszyscy mogliby wspólnie śpiewać – powiedział zapytany przez nas piotrkowianin.

 

Wieczorem można było udać się w Rynek Trybunalski, gdzie m.in. wyświetlona została animacja artystyczna z elementami mappingu 3D na kamienicy oraz gala walk rycerskich z udziałem zawodników z Rycerskiej Kadry Polski.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.09.2018 07:22

ONR ma większe prawo być w tym dniu niż każda inna bo jej bo to ONR brał czynny udział w odzyskaniu niepodległości

67


ZJ ~ZJ (Gość)09.09.2018 10:10

Brawo ONR ! A ci co krzyczą ,"Każdy inny, wszyscy równi" są najmniej tolerancyjni tacy z nich faszyści :)

104


Smutny ~Smutny (Gość)08.09.2018 23:26

Nazioli z onr mialo nie być a byli. Bylem z rodziną i zepsuli nam atmosferę tego święta rozdając obrzydliwe ulotki ludziom i pokazując się w tych opaskach z falangami. Miasto pokazało słabość wypuszczając tu tych ludzi. Na jesieni zamierzam podziękować prezydentowi.

610


Karol Max ~Karol Max (Gość)09.09.2018 19:52

Logika myślenia każdego człowieka opiera się na danych, które stanowią podstawę do jego logicznych wniosków. Jeśli jakieś siły chcą, aby wyciągano wszak logiczne, ale niezgodne z rzeczywistością wnioski, to wystarczy do tego zaprząc media - najlepiej o ogólnokrajowym zasięgu. Problem tkwi w tym, że większość mediów w naszym kraju niestety nie ma polskiego kapitału i na pewno nie reprezentuje interesów i racji stanu naszego państwa. W większości celem jest dezinformowanie i skłócenie społeczeństwa. Piszę to do tych osób, które dały się wciągnąć w grę, w której głównym celem jest stworzenie sztucznego wroga - najlepiej faszysty, ksenofoba, rasisty i antysemity. Zastanówmy się zatem nad tym czy dziś mamy niepodległość w kraju, gdzie większość gałęzi gospodarki jest w obcych rękach, a prawo unijne jest ponad prawem polskim. W kraju, w którym zarobki są kilkukrotnie niższe od zarobków w tych samych zawodach, ale na zachodzie Europy. W kraju, w którym zadłużenie wobec Banku Światowego doszło do takiego poziomu, że dzieci, które się dziś rodzą, będą musiały spłacać zobowiązania pochodzące z dotychczasowego zadłużania państwa, jak i obecnych programów socjalnych.
Wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich latach w Europie i w Polsce dają dużo do myślenia i jestem przekonany, że ciekawe czasy są dopiero mogą nadejść.
Dlatego proszę, nie szukajmy wroga tam, gdzie go nie ma. Być może i jest wśród ONR-owców kilku oszołomów wykrzykujących głupie hasła, ale ja patrzę na tę organizację trochę inaczej - narodowcy to może być jedyna społeczność, której zależy na tym, by Polska była państwem suwerennym i silnym. Jak spojrzymy wstecz, to wychodzi na to, że politycy wszelkich dotychczasowych ugrupowań - skądinąd mówiący przed kamerami piękne słówka (takie, które chce usłyszeć przeciętny wyborca) zawiedli na całej linii. Dla większości z nich liczą się tylko interesy i 4 tłuste lata przy korycie. Dla nich ważne jest też to, by ludzi podzielić i skłócić, bo takim społeczeństwem można łatwiej rządzić.
Reasumując, uważam, że obecność tej organizacji na pikniku była uzasadniona i nie widzę nic złego w tym, żeby ten fakt krytykować. Te ośrodki, które tak głośno krzyczą i protestują w kontekście zachowań rasistowskich, czy faszystowskich, to same dyskryminują grupy niewygodne ich ideologicznym działaniom, a na pewno już nie reprezentują one polskiej racji stanu.

22


gość ~gość (Gość)09.09.2018 12:51

ONR to wstyd i hańba dla Polski! Idźmy za wzorem II RP i rozwiążmy to dziadostwo!

43


.... ~.... (Gość)09.09.2018 12:29

każda skrajność jest zła...

50


ot i co ~ot i co (Gość)09.09.2018 11:38

No była młodzież z ONR i co? Działają legalnie, zachowywali się spokojnie i godnie. Przeszkadzało Ci, że rozdawali dzieciom książki? Czyli powinni rozdawać dzieciom prezerwatywy, wtedy Twoim zdaniem byłoby dobrze, poprawnie, po europejsku?

73


aligator ~aligator (Gość)09.09.2018 10:02

Jednak byli ci faszyści z onr, którzy dla niepoznaki rozdają dzieciom jakieś książki.

56


gość ~gość (Gość)08.09.2018 22:06

Onr też był a miało być inaczej

87


Oomik ~Oomik (Gość)08.09.2018 22:24

ONR, to skandal, Chojniak kompromituje nasze miasto.

1111


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat