Walczyli o puchar Piotra Stępnia

Strefa FM Sobota, 18 czerwca 20165
Tegoroczny, 17. już Ogólnopolski Turniej Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym o Puchar Wicemistrza Olimpijskiego Piotra Stępnia był szczególny, ponieważ odbył się w roku olimpijskim. Tym razem do Piotrkowa przyjechało aż 100 zawodników, reprezentujących 14 klubów, dlatego emocjonujących pojedynków nie brakowało.

Na matach w Hali Relax rywalizowali zawodnicy takich klubów jak: AKS Piotrków, Athletic Wola Krzysztoporska, Olimpijczyk Radom, Orlik Wierzbica, GKS Katowice, ZKS Radomsko czy Talent Białołęka.

- Zawsze podkreślam, że zapasy w wykonaniu młodzików ogląda się najlepiej, ponieważ oni nie kalkulują, nie czekają na błąd przeciwnika, tylko dąży do zwycięstwa. Każdy pojedynek był niezwykle żywiołowy, a większość z nich zakończyła się przed czasem przez przewagę techniczną lub położenie przeciwnika na łopatki – powiedział patron turnieju.

Najlepiej spośród gospodarzy zaprezentował się Kajetan Olejnik, walczący w kategorii wagowej 53 kg, który w finale ekspresowo pokonał 8:0 Dawida Wilka, reprezentanta Olimpijczyka Radom. Przed rokiem Kajetan walczył w kategorii 47 kg i zdobył srebro, w tym roku był już bezkonkurencyjny.

- Zrobiłem sprowadzenie i wykończyłem wózkiem, dlatego walka trwała tak krótko. Ostatnio ciężko trenowałem i takie są efekty – powiedział zawodnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego.

Piotrkowianie zdobyli w sumie pięć krążków, oprócz Kajetana Olejnika na podium stanęli także: Kacper Chodakowski (3. miejsce – kat. 35 kg), Filip Łysoń (3. miejsce – kat. 42 kg), Jakub Gajewski (3. miejsce – kat. 59 kg), Przemysław Cubała ( 2. miejsce – kat. 73 kg), trzy medale zdobyli ponadto zawodnicy klubu Athletic Wola Krzysztoporska: Wiktor Adamski (2. miejsce – kat. 47 kg), Miłosz Kowalczyk (3. miejsce – kat. 47 kg), Hubert Robaszek (3. miejsce – kat. 73 kg).

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajął litewski klub Sūduva z Mariampola, partnerskiego miasta Piotrkowa, na drugim miejscu uplasował się Olimpijczyk Radom, a na trzecim piotrkowski AKS.