Wakacje z "Bartkiem" [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 01 sierpnia 20220
Około stu dzieci wzięła udział w drugim turnusie letnich półkolonii Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej "Bartek". Tegoroczne zajęcia organizowane są pod hasłem "Moc atrakcji podczas Bartkowych wakacji".

Ładuję galerię...

Półkolonie trwają dwa tygodnie, a udział biorą w nich dzieci i młodzież z terenu Piotrkowa w wieku od 6 do 15 lat. W tym roku wypoczynek dla dzieci i młodzieży organizowany jest w 4 lokalach: świetlicy Bartek (ul. Norwida 4) oraz 3 oddziałach: Promyk (ul. Wojska Polskiego 54), Tęcza (ul. Pawlikowskiego 1) oraz Piątka (al. 3 Maja 23).

Organizowany przez nas wypoczynek to ciekawa alternatywa dla dzieci, które podczas wakacyjnego okresu nie wyjeżdżają z miasta. U nas każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Eliza Gałas, dyrektor "Bartka". - W czasie drugiego turnusu udało nam się zorganizować m.in. wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Sulejowie, sportowe atrakcje na basenie i kortach tenisowych. Nie zabrakło świetnej zabawy w Centrum Rozrywki Fun City, wizyty w kinie czy w czasie warsztatów artystycznych w OEA Miejskiego Ośrodku Kultury - wylicza dyrektor "Bartka". 

Sporo czasu poświęcono bezpieczeństwu. Dzięki zajęciom z pracownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, uczestnicy półkolonii zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu nad zbiornikami wodnymi. Z kolei wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przybliżyła dzieciom trudną i bardzo odpowiedzialną pracą strażaków. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat