Reklama

WOŚP w Wolborzu

Region Środa, 26 stycznia 202221927
Sztab WOŚP Wolbórz zaprasza do wspólnego grania. Sprawdźcie, jakie atrakcje zaplanowano w Wolborzu.

W ubiegłym roku w Wolborzu zebrano 70 tys. złotych. Czy tym razem uda się pobić ten rekord?

W tym roku zgłosiło się do nas mnóstwo ludzi o otwartych sercach, którzy podarowali na licytację wspaniałe przedmioty, vouchery na usługi, pamiątki czy rękodzieło. W całej gminie stoją już puszki stacjonarne, do których nasi mieszkańcy mogą wrzucać pieniądze. Szkoły i przedszkola z  również dołączyły do akcji - mówi Marta Smejda, Szefowa Sztabu WOŚP Wolbórz i zapowiada, że bez względu na zebraną sumę wolontariusze będą grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

 Wydarzenia związane z finałem rozpoczynają się już w sobotę akcją POMAGANIE przez MORSOWANIE.  Start o godz. 13:00, a oprócz morsowania będą ciasta, ciepła zupa no i oczywiście puszka WOŚP.

- Miejsce podamy w najbliższym czasie. Tego samego dnia zapraszamy na MARATON FITNESS w hali SP Wolbórz - start o 17:00 - będzie ostry wycisk ale i uspokajająca joga - zapowiada szefowa wolborskiego sztabu.

W dniu finału na terenie gminy 31  wolontariuszy wyruszy z puszkami w asyście jednostek OSP.

O godz. 10:00 na Orliku startuje BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ - można iść, truchtać, biec - ważne żeby wspólnie pokonać dystans 5 km. Od 10:00 przed WCK dostępny będzie KRAM WOŚP - z ciastami, kawą, gadżetami WOŚP i innymi ciekawymi przedmiotami.

 

Gminny finał startuje o godz. 16:00 w Wolborskim Centrum Kultury, gdzie przygotowano atrakcje dla całych rodzin m.in.  animacje i malowaniem buziek dla dzieci, bufet z ciastami, kawą i herbatą, kram z gadżetami, występy artystyczne oraz LICYTACJE. Gwiazdą wieczoru będzie zespół BLUESTONES.

 

Do akcji dołącza także Grupa Motocyklowa, która jeśli tylko pogoda pozwoli zaprezentuje swoje maszyny mieszkańcom. Jak informuje Marta Smejda na Allegro można już licytować przedmioty, a codziennie przybywają nowe aukcje.

 


Zainteresował temat?

1

2


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Borajstwo ~Borajstwo (Gość)27.01.2022 12:30

Nieustannie zaskakuje mnie, że dokładnie Ci sami ludzie, którzy tak gorliwie chcą rozliczać p. Owsiaka i twórców orkiestry, z każdej złotówki, którą ludzie dobrowolnie, podkreślam DOBROWOLNIE, ofiarowują na cele statutowe fundacji, jednocześnie nie poświęcają tyle energii i gorliwości na prześwietlenie tego na co i gdzie idą ich pieniądze, które comiesięcznie, wcale nie dobrowolnie, oddają ze swojej pensji, świadczeń, podatków... Bo skoro, znaczna część sprzętów na oddziałach neonatologicznych, geriatrycznych, noworodkowych etc. ma na sobie naklejone logo z serduszkiem, a jednocześnie według wszelkich prawideł to właśnie Państwa podatki powinny finansować właśnie te sprzęty (których, pozwolę sobie przypomnieć, ciągle brakuje, bądź są przestarzałe)... To pojawia się tutaj pewien dysonans - i to jemu należałoby poświęcić uwagę... Dlatego też tak długo, jak długo choć jeden szpital, jedno dziecko, jeden starszy człowiek zostanie uratowany dzięki temu sprzętowi zakupionemu przez obywateli za pośrednictwem fundacji - ja będę ją wspierać... Nie interesuje mnie tu zupełnie rozliczenie roczne - które, nota bene, rokrocznie publikowane jest na stronie fundacji. A wsparcie jest dobrowolne - nikt Państwa nie zmusza do angażowania się...

30


go?ć_obywatel ~go?ć_obywatel (Gość)27.01.2022 13:46

Nie daje.Co miesiąc mi wystarczająco z wypłaty na ubezpieczenie zabierają.A jak byłem w szpitalu to jakoś ani razu nie widziałem sprzetu z serduszkiem.Sorry ale nie dam sie skubać.

15


g15 ~g15 (Gość)27.01.2022 08:03

Fajnie, że p.Owsiak pomaga. Tylko dlaczego nigdy przez tyle lat nie opublikowane zostało żadne zestawienie zebranych pieniędzy i na co zostały one wydatkowane. Przecież to takie proste. O orkiestrze słychać tylko w styczniu, a co0 się dzieje przez kolejne 11 miesięcy.

18


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat