Advertisement

W śladzie wąskotorówki powstaje ścieżka rowerowa

ePiotrkow Piątek, 02 grudnia 202248
Wystartowały prace związane z budową chodnika oraz ścieżki rowerowej w pasie dawnej kolejki wąskotorowej w Piotrkowie. To drugi fragment tej drogi dla jednośladów.

Ładuję galerię...

Prace wystartowały kilkanaście dni temu. 

Inwestycja polega na budowie ścieżki rowerowej w dawnym śladzie kolejki wąskotorowej na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do Ronda Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników, które znajduje się u zbiegu ulic Świerczowskiej, Zalesickiej i Przedborskiej. To inwestycja oczekiwana i zgłaszana przez mieszkańców miasta. Będzie to kontynuacja zrealizowanego już wcześniej odcinka ścieżki rowerowej od ul. Parkowej do Krakowskiego Przedmieścia - tłumaczy prezydent Krzysztof Chojniak.

Długość odcinka ciągu pieszo-rowerowego wyniesie blisko 260 metrów, a cała nawierzchnia zostanie wykonana z betonu asfaltowego i będzie obsadzona po bokach obrzeżami.

Zakres prac obejmuje również demontaż nawierzchni oraz krawężników w pasie istniejących ulic, wykonanie podbudowy z kruszywa, a następnie wylanie dwóch warstw asfaltu: wiążącej oraz ścieralnej. W ramach realizowanej inwestycji planowane jest także wykonanie małej architektury w postaci barierek ochronnych, które zabezpieczą ruch pieszy i rowerowy. Całość uzupełni wykonanie oznakowania pionowego – przybliżają szczegóły inwestycji pracownicy ZDiUM.

Zgodnie z zapisami umowy całość zadania ma zostać wykonana do końca roku. Wykonawca zapowiada, że jeśli warunki atmosferyczne nie przeszkodzą, to inwestycja zakończona będzie wcześniej.


Zainteresował temat?

9

7


Advertisement
Advertisement

Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Elovelo ~Elovelo (Gość)05.12.2022 18:51

Super pomysł, powinna być jeszcze stacja naprawy rowerów , kilka laweczek na browarka a przejazd przez ul.Krakowskie Przedmieście z monitoringiem i dodatkowym oświetleniem. Połączenie z Bugajem i elegancko.

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga04.12.2022 12:14

A czemu ona jest taka krzywa? O ile dobrze pamiętam tory kolejki biegły na tym odcinku prosto.

21


Zxy ~Zxy (Gość)03.12.2022 23:46

Wielka potrzeba dla mieszkańców osiedla Wyzwolenia taka ścieżka rowerowa żeby mogli bezpiecznie przemieszczać się na rowerach do parku ,czy na stadion .Remont ulicy Sulejowskiej nie uwzględnił drogi dla rowerów

30


Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)02.12.2022 21:58

Dla mnie OK. Przyda się. PS. dziś miałem "przyjemność" przejechać się ul. Żelazną i Roosevelta.... dramat... miasto chwali się drogą na Słoneczko, a na Żelaznej takie nierówności, że ograniczenie do 70 na znakach nie jest potrzebne. Tam najlepiej jechać 40-50 max, bo szkoda zawieszenia.
Osobiscie z chęcią oddałbym ten budżet z powyższej ścieżki, jako tzw. "CEGIEŁKĘ" do wyremontowania Żelaznej, Roosevelta, czy Morycy. Niestety nie ode mnie to zależy.

52


lodzianinn ~lodzianinn (Gość)02.12.2022 16:14

Wiekszosc sciezek rowerowych w Piotrkowie, prowadzi do nikąd, najlepsza jest sciezka rowerowa na ulicy Polnej, gdzie mechanik zrobił z niej parking dla aut klientów.

171


wojciech ~wojciech (Gość)02.12.2022 10:16

Zamiast robic takie głupie i niepotrzebne inwestycje, należałoby zrobić linie tramwajową między Piotrkowem a Sulejowem

137


hip hip hurra! ~hip hip hurra! (Gość)02.12.2022 12:50

Gratuluję wielkiego sukcesu Prezydentowi królewskiego Miasta Piotrkowa Trybunalskiego!!!
Sukces taki, że należałoby się nim pochwalić w całym wszechświecie! Niech Murzyni i Eskimosi wiedzą, jakiego dobrego Piotrków ma gospodarza!

100


Piotrkowianin Piotrkowianinranga02.12.2022 22:19

Ta ścieżka była planowana od conajmniej 10 lat. Kiedyś nawet była mapka na stronie UM, ale zniknęła.
Teraz budują, bo ścieżka pojawiła się w budżecie obywatelskim.

40


GoodMorning ~GoodMorning (Gość)02.12.2022 12:45

Nieudolne pomysły, nieudolne inwestycje, nieudolni włodarze.

100


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)02.12.2022 14:39

260 m i co dalej w lewo w prawo w tył

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat