Reklama

W piątek wniosek o dowód złożysz jedynie rano

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 04 listopada 202123915
W związku z pracami technicznymi dotyczącymi wdrożenia nowych wzorów dowodów osobistych, w piątek (5 listopada) składanie wniosków o wydanie tego dokumentu w piotrkowskim Urzędzie Miasta będzie możliwe tylko do godziny 10.00.

Od 8 listopada zaczynają obowiązywać nowe wzory dowodów osobistych. Od tego dnia dokumenty będą wyposażone w warstwę elektroniczną, która podobnie jak w przypadku paszportów, zawierać będzie wizerunek twarzy oraz dwa odciski palców w formatach cyfrowych. Dodatkowo, w warstwie graficznej pojawi się odręczny podpis właściciela, a także literowy skrót PL na tle flagi Unii Europejskiej.

 

Wszystkie dowody osobiste wydawane osobom powyżej 12. roku życia będą ważne 10 lat. Młodsze osoby nie będą składały odcisków palców, ale ich dowody stracą ważność po 5 latach. Wprowadzone zmiany spowodują, że nie będzie można złożyć wniosku o wydanie dokumentu przez Internet (nie dotyczy to wniosków o wydanie dowodu dla dzieci do 12. roku życia).

 

Aby móc wydawać dowody osobiste według nowego wzoru w najbliższy piątek (5 listopada) w Urzędzie Miasta będą prowadzone prace serwisowe przystosowujące system wydawania dowodów do obowiązujących przepisów. W związku z prowadzonymi pracami technicznymi składanie wniosków o wydanie dowodu w Referacie Ewidencji Ludności będzie możliwe tego dnia tylko do godziny 10.00.

- czytamy na stronie piotrkowskiego magistratu.


Zainteresował temat?

0

3


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

danek ~danek (Gość)04.11.2021 21:21

I po 10 już weekend , tak się bawią na państwowym .

20


Kazik ~Kazik (Gość)04.11.2021 20:09

Co to za dowód kawałek plastiku zero zameldowania adresu i ostatnio idę na policję policjant woła dowód by pokazać po chwili mówi oddając nie podobny pan jest skąd wiem czy to pan?
To pana problem odpowiadam policjantowi pretensje do tych co takie głupoty uchwalają na wiejskiej

10


Gg ~Gg (Gość)04.11.2021 19:58

Po co mi drugi dowód? Już jeden mam.

20


Gimbaza ~Gimbaza (Gość)04.11.2021 18:33

Nr 12345 dowodu?Do tego Jan Kowalski?Fejk jak nic.

30


tumuLec ~tumuLec (Gość)04.11.2021 18:04

dla mnie chyba jakiś wyjątek zrobicie

11


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat