W OHP kolejny kurs dobiegł końca

Tydzień Trybunalski Czwartek, 12 czerwca 20144
W pierwszym półroczu bieżącego roku piotrkowski Ośrodek Szkolenia Zawodowego przy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, w ramach aktywizacji społecznej, zawodowej i ekonomicznej młodzieży w wieku od 18 do 25 lat przeprowadził pięć kursów, których celem było przygotowanie uczniów i absolwentów szkół średnich i wyższych do wejścia na rynek pracy. W kursach wzięło udział łącznie 50 osób. Ostatnim z wymienionych kursów był kurs „Brukarz”, który zakończył się 6 czerwca.
W OHP kolejny kurs dobiegł końca

W miniony piątek, 6 czerwca, w piotrkowskim Ośrodku Szkolenia Zawodowego przy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP dobiegł końca kurs zawodowy „Brukarz”. W kursie wzięło udział 10 mężczyzn. Część uczestników pochodziła z wolnego naboru, część otrzymała skierowanie z Powiatowego Urzędu Pracy oraz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kurs był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. – To jest dość długi kurs, zaczął się 28 kwietnia, a skończył się 6 czerwca – mówi Beata Szafnicka, specjalista do spraw szkoleń w Ośrodku Szkolenia Zawodowego OHP w Piotrkowie. – Mam nadzieję, że finał, czyli egzamin, będzie pozytywny, bowiem kursanci wykonali duży zakres prac, co pozwala sądzić, że wynieśli z tego szkolenia sporo wiedzy. Każdy z uczestników kursu po jego zakończeniu i zdaniu egzaminu otrzyma certyfikat.


Podobnie, jak w przypadku innych szkoleń, tak i w tym zajęcia były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. – Zajęcia praktyczne na takim kursie polegają na tym, że jego uczestnicy zapoznają się technikami układania kostki brukowej oraz krawężników – mówi Włodzimierz Sień, instruktor na kursie „Brukarz”. – Jak w każdym kursie, tak i tu są uczestnicy, którzy szybciej przyswajają wiedzę, jak i tacy, którym zajmuje to nieco więcej czasu. Niemniej wszyscy sobie radzą.


Co wart podkreślić w trakcie kursu jego uczestnicy mogli zapoznać się także z obsługą urządzeń wykorzystywanych w zawodzie brukarza.


W pierwszym półroczu bieżącego roku piotrkowski Ośrodek Szkolenia Zawodowego, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, w ramach aktywizacji społecznej, zawodowej i ekonomicznej młodzieży w wieku od 18 do 25 lat przeprowadził pięć kursów, których celem było przygotowanie uczniów i absolwentów szkół średnich i wyższych do wejścia na rynek pracy. W kursach wzięło udział łącznie 50 osób. Były to następujące kursy: „Magazynier – operator wózka jezdniowego”, „Sprzedawca-kasjer-fakturzysta” w dwóch edycjach z uwagi na duże zainteresowanie, „Technolog robót wykończeniowych w budownictwie” i „Brukarz”. – Staraliśmy się zaangażować jak największą liczbę młodzieży, by dać im jakąś szansę i cieszymy się, że tych kursów było tyle, i że byli chętni do uczestnictwa w nich – mówi Beata Szafnicka. – Staramy się robić kursy na zawody deficytowe, kształcić młodzież w takich kierunkach, w których pracodawcy szukają pracowników. To wszystko na swój sposób musi ze sobą korelować. Nie organizujemy kursów w myśl hasła: „Sztuka dla sztuki”, dlatego nie ma w naszej ofercie np. kursu wizażu, który w naszej opinii na rynku piotrkowskim byłby kursem, po którym szanse na znalezienie zatrudnienia są niewielkie.


Absolwenci kursów organizowanych przez piotrkowski Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP pozostają w kontakcie z tą instytucją. – Można powiedzieć, że wręcz śledzimy ich kariery – mówi nasza rozmówczyni. – Wiemy, że znajdują oni pracę po odbytych kursach, ale również w innych zawodach. Bardzo się z tego cieszymy. Chcemy, by nasze szkolenia „uruchamiały” tych młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w rynku pracy, do dbania o własny rozwój zawodowy.


Osoby zainteresowane kolejnymi kursami, ewentualnie doradztwem zawodowym mogą się zgłaszać w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP przy ulicy Konarskiego 2 w Piotrkowie ewentualnie mogą zadzwonić pod numer telefonu 665 277 844.


Agawa

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Irbis ~Irbis (Gość)14.06.2014 06:28

"Al-Bundy" napisał(a):
pewien lemur


Lemury żyją na wyspie, ale nie tej zwanej "Zieloną", ale na Madagaskarze. Kraj to dość szczególny, może jest tam jakaś logika inna niż "klasyczna". I może są tam lemury z wykształceniem wyższym i podyplomowym studium układania bruku.
Nie chcemy na Madagaskar!!!

10


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)12.06.2014 16:27

"Irbis" napisał(a):
To przecież absurd, aby absolwentów wyższych uczelni przekwalfikowywać na brukarzy!


Cytuję:
w ramach aktywizacji społecznej, zawodowej i ekonomicznej młodzieży w wieku od 18 do 25 lat przeprowadził pięć kursów, których celem było przygotowanie uczniów i absolwentów szkół średnich i wyższych do wejścia na rynek pracy


Oj zaraz tam absurd... Po prostu w takiej rzeczywistości żyjemy. Wszak prawa rządzące Zieloną Wyspą nie muszą mieć nic wspólnego z klasyczną logiką, prawda? Ja tam uwierzyłem, że faktycznie jest to Zielona Wyspa, bo pewien lemur na tym forum stwierdził, że jest mu tutaj dobrze i nie chciałby żadnych zmian...
***
A po przeczytaniu o tym, jak bohatersko wdraża się dziś magistrów w rynek pracy, taki stary suchar mi się przypomniał:
W latach pięćdziesiątych pewnego wykształconego faceta partia postanowiła "zresocjalizować" kierując go do fabryki, gdzie miał pracować fizycznie. Ponieważ facet był zdolny i inteligentny, szybko się przystosował i nawet stał się cenionym przez dyrekcję pracownikiem. Wówczas w nagrodę postanowiono go wysłać do szkoły wieczorowej, by mógł się dokształcić i być może, awansować. No i siedzi facet pewnego wieczoru w klasie; lekcja matematyki. Nauczyciel poprosił go do tablicy w celu rozwiązania zadania. Facet wypisał dane i szukane, a nauczyciel pyta:
- No, jaki jest wzór na pole koła? Pamięta pan?
Traf chciał, że zmęczonemu po dniu pracy facetowi przydarzyło się małe zaćmienie umysłowe i wzoru przypomnieć sobie nie mógł. Pomyślał, że sobie szybciutko w pamięci przecałkuje, i wzór wyprowadzi. Chwilę się zastanowił i wypalił:
- Minus pi er kwadrat!
- Ale jak to "minus"?! - zapytał nauczyciel.
Na to cała klasa do faceta chórem:
- Zmień granice całkowania!!!

;)

10


Irbis ~Irbis (Gość)12.06.2014 14:31

To przecież absurd, aby absolwentów wyższych uczelni przekwalfikowywać na brukarzy!
Ludzie ci ukończyli uczelnie, być może niektórzy bezpłatne, a teraz za publiczne pieniądze cofa się ich do poziomu kwalifikacji niższych niż przeciętna szkoła zawodowa!
Takie kursy powinny być zarezerwowane dla młodych ludzi bez wykształcenia. Absolwentom należy pomóc w poszukiwaniu pracy zgodnej z ich wykształceniem. Taki powinien być kierunek działań Urzędu Pracy.

10


ucz się ucz ~ucz się ucz (Gość)12.06.2014 09:09

Dla absolwentów szkół średnich i wyższych ,no normalnie szał zostać brukarzem, zwykły nieuk zapewnie zostanie urzędnikiem,taka z tego logika

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat