Advertisement

W Krzyżanowie zbudowali bolid F1

Sobota, 20 maja 20234
Drużyna Accelerated Racing ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie wzięła udział w krajowych finałach F1 in Schools, które odbyły w Zatoce Sportu na Politechnice Łódzkiej. Reprezentacji szkoły wrócili z Łodzi z prestiżową nagrodą.

Ładuję galerię...

Rywalizacja polegała na budowie miniaturowego bolidu F1 przyszłości.

Ten konkurs to rewelacyjna zabawa. Wyścigi są bardzo spektakularnym widowiskiem przyciągającym wielu obserwatorów – podkreślają uczestnicy projektu.

Uczniowie: Paweł Sima, Franciszek Adamek, Patryk Stus, Mateusz Michalak i Mikołaj Maszczyk zaprojektowali bolid z wykorzystaniem oprogramowania CAD. Wymyślili nazwę zespołu i rozdzielili role (inżynier projektu, inżynier produkcji, manager ds. zasobów, osoba odpowiedzialna za sponsoring oraz marketing i projekt graficzny).

 

Samochód musiał spełniać wymagania techniczne określone w regulaminie konkursu. Bolidy są napędzane skompresowanym powietrzem, które wydobywa się z pojemnika na pokładzie samochodu. Takie konstrukcje osiągają prędkość ponad 75 km/h.

W zawodach nie chodziło tylko o zbudowanie najszybszego bolidu. Chłopcy mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania związane z motoryzacją i inżynierią, ale również pozyskać umiejętności zarządzania projektem, marketingowe (pozyskanie sponsorów i promocja drużyny w social mediach), nauczyć się pracy zespołowej, tworzenia innowacji i komunikacji – tłumaczą pedagodzy z Krzyżanowa.

Z pierwszych zawodów F1 in Schools Poland uczniowie wrócili z nagrodą Judges Choice, czyli dla drużyny, która zrobiła na sędziach największe wrażenie.

 

F1 in Schools jest uznawany za największy i najbardziej ekscytujący projekt edukacyjny na świecie oparty na STEM (Sciences-Technology-Engineering-Mathematics). Zapoczątkowany w 8 szkołach w Wielkiej Brytanii 23 lata temu, jest aktualnie obecny w ponad 26 tys. szkół w 51 krajach. Jest to również jedyna globalna platforma promocji filozofii Formuły 1 wśród młodzieży. Uczniowie podczas konkursu mieli okazję zbliżyć się do środowiska Formuły 1, co jest inspiracją do dalszego rozwoju umiejętności i wiedzy w zakresie motosportu na światowym poziomie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Termit ~Termit (Gość)22.05.2023 18:49

Podziwiam, że w tym wieku już w tych dzieciakach taka wiedza. Brawo

20


Jan z milejowa ~Jan z milejowa (Gość)20.05.2023 11:59

Akurat mało mnie to interesuje

010


gratulacje ~gratulacje (Gość)20.05.2023 13:00

Brawo młodzi konstruktorzy, przed Wami otwarta droga do dalszych sukcesów.

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat