Uwaga na oszustów! Podszywają się pod pracowników urzędu

Piątek, 05 stycznia 20244
Na terenie gminy Gorzkowice pojawili się oszuści, którzy podszywają się pod pracowników Urzędu Gminy. Pod pretekstem kontroli systemu ogrzewania oszuści wchodzą do domu.
Fot. freepik.com Fot. freepik.com

Ostrzeżenie w tej sprawie wydali urzędnicy w Gorzkowicach. 

Docierają do nas sygnały o podejrzanych osobach podających się za pracowników gminy i pukają do drzwi pod pretekstem kontroli pieca czy kotła. Informujemy, że ani pracownicy Urzędu Gminy Gorzkowice, ani żadnej znanej nam instytucji nie przeprowadza takich kontroli na terenie gminy - napisali w komunikacie urzędnicy. 

Pracownicy gminy proszą o zachowanie ostrożności, sprawdzanie tożsamości osób przeprowadzających "kontrolę", weryfikowanie ich uprawnień oraz zgłaszanie policji wszelkich sytuacji budzących wątpliwość.

Pamiętajmy o seniorach, szczególnie tych samotnych, którzy zamieszkują w naszej okolicy - upewnijmy się, że wiedzą jak postąpić w sytuacji, gdy ktoś pod pretekstem kontroli chce wejść do ich domów i mieszkań - dodają.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)06.01.2024 20:20

Byli u mojego znajomego i proponowali zainwestowanie w sieć przedszkoli, która ma mieć ponad 100 placówek w woj. łódzkim

00


Suweren ~Suweren (Gość)05.01.2024 09:15

Niestety ale oni są prawdziwi

11


Geniuszy ~Geniuszy (Gość)05.01.2024 12:13

Nie wpuszczam bo jestem wpiety do sieci ciepłowniczej a że w promienieu 50km niema takiej istacji to ogrzewam bezprzewodow

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat