Ulica Spacerowa w Woli Krzysztoporskiej i Woźniki z dofinansowaniem

Region Niedziela, 31 marca 202421
Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Woli Krzysztoporskiej, a dokładnie dla mieszkańców ul. Spacerowej. Gmina uzyskała dofinansowanie na budowę tej drogi. W ramach tego samego projektu wykonany zostanie także odcinek w Woźnikach.

Ładuję galerię...

Wniosek o dofinansowanie zadania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina złożyła jeszcze w czerwcu 2023 r. W grudniu 2023 gmina otrzymała wiadomość o zakwalifikowaniu tego projektu do dofinansowania. Wniosek obejmuje „Budowę drogi gminnej nr 110488E oraz dróg wewnętrznych w gminie Wola Krzysztoporska: ODCINEK 1 – Wola Krzysztoporska, ul. Spacerowa, ODCINEK 2 – Wola Krzysztoporska, ul. Spacerowa – droga wewnętrzna, ODCINEK 3 – Woźniki – dz. nr 420 – droga wewnętrzna”.

 

Przewidywana całkowita wartość tego zadania, to:
Odcinek 1 (0,438 km): 1.841.584 zł
Odcinek 2 (0,122 km): 488.555 zł
Odcinek 3 (0,585 km): 1.850.115 zł
Razem (1,145 km): 4.180.254 zł
O ostatecznej kwocie zadecyduje przetarg.

 

Przyznane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to dwa miliony złotych. Jest to zadanie wieloletnie i będzie realizowane w latach 2024 – 2026.

 

Ul. Spacerowa w Woli Krzysztoporskiej – ODCINEK 1 (od ul. Letniej w kierunku zachodnim – drogi powiatowej nr 1913E) i ODCINEK 2 (droga wewnętrzna; po wykonanej budowie odcinek będzie zaliczony do kategorii dróg gminnych – przedłużenie drogi gminnej do drogi powiatowej nr 1913E) – posiada nawierzchnię gruntowo-żwirową, na której występują liczne nierówności, istniejące obustronne pobocza są nieutwardzone, zaniżone. Zakres budowy obejmie wykonanie: kanalizacji deszczowej służącej odwodnieniu drogi, oświetlenia ulicznego oraz jezdni o nawierzchni bitumicznej wraz z chodnikiem i zjazdami.

Droga w miejscowości Woźniki – droga wewnętrzna (po wykonanej budowie odcinek będzie zaliczony do kategorii dróg gminnych) na odcinku od drogi powiatowej nr 1916E w kierunku zachodnim do miejscowości Woźniki posiada nawierzchnię gruntowo-żwirową, na której występują liczne nierówności. Tu zakres budowy obejmie wykonanie: odwodnienia drogi w postaci rowów oraz jezdni o nawierzchni bitumicznej wraz ze zjazdami.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (21)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
z facea 1 ~z facea 1 (Gość)03.04.2024 10:05

Gdyby ktoś nie miał dostepu do Facebook-a to kolejny ciekawy i bardzo merytoryczny komentarz: Dzień dobry wszystkim 😀.
Chciałbym poruszyć pare kwestii dotyczących działań w naszej Gminie to znaczy o podziałach 😊.
Na zebraniu w miejscowości Glina u Zbigniewa Ziemby poruszony był temat montażu fotowoltaniki, gdzie mieszkańcy zostali zwolnieni z podatku z tego co mi wiadomo część osób założyła i podatku nie płacili przez jakiś okres 3-5 lat 🤔 a na pytanie dlaczego informacja nie poszła publicznie bo podobno budżet by tego nie wytrzymał 🤷.
Druga sprawa tablice informacyjne w sołectwach, poruszany temat przez 5 lat 🙆 wszyszcy czekają na te przeszklone ładne zamykane 🤔. A w gminie się mówi pojedynczym sołtysom żeby napisali pismo na dane sołectwo 🤔 też informacja powinna pójść do wszystkich, podobno za duży koszt wszystkie naraz wymienić 🤷. Następnie pieniążki, pamiętam w 2019 roku gdzie poprzednia pani sołtys miała obiecane 500 zł do organizacji (otwarcie placu zabaw festyn) gdy po wyborach poszłem zapytać to się okazało że gmina nie ma pieniędzy na takie rzeczy 🤔 co się później okazało inne sołectwa dostały 🤷 teraz już nie ma tego problemu, bo mamy koła gospodyń wiejskich 🙂.
I tak dalej, i tak dalej 😀.
Dlatego ważna jest współpraca i wymiana informacji między sołtysami czy mieszkańcami 😀 Pozdrawiam.

00


z facea ~z facea (Gość)03.04.2024 09:32

Cała prawda o Woli i Wójcie Woli w jednym komentarzu z Facebook-a: A jeszcze w tym pięknym dniu, chciałbym napomnieć że przykro jest mieszkańcom, którzy uczestniczą na galach Powiatu Piotrkowskiego, gdzie wymieniani są zaproszeni goście w tym włodarze gmin i tylko z Woli Krzysztoprskiej nikogo nie ma. Gala kobiet wyjątkowych gdzie również nominowane są mieszkanki naszej Gminy też nikogo nie ma żeby pogratulować tym wspaniałym kobietom za swoją działalność. Z okazji 25 lecia Powiatu Piotrkowskiego też nikogo nie było a został pan nagrodzony złotym medalem , wspólnie zastępcą Mieczysławem Warszadą, oraz panem skarbnikem Władysławem Jagiełło za którego medal odebrała córka 🙂 którą serdecznie pozdrawiam.
Gdyby pan uprzedził to któryś z obecnych sołtysów odebrał by te medale i przekazał a tak 🤷 przykro naprawdę.

10


tiktak ~tiktak (Gość)02.04.2024 17:01

Panie Wójcie Romanie: sprzeciwiam się Pańskim działaniom, w wielu aspektach destrukcyjnym. Dlatego w najbliższych wyborach nie zagłosuję na Pana oraz pańskich radnych. Apeluję też do znajomych aby nie głosowali na Pana.

20


powiatowy ~powiatowy (Gość)02.04.2024 16:39

Komentarz z Facebooka w sprawie dróg powiatowych: "Powiecie jest 11 Gmin, czy tylko Gmina Wola Krzysztoporska idzie w zaparte i sama robi drogi. Czy to bardziej o relacje chodzi, czyli zgrzyt i brak porozumienia." - Wszystkie drogi powiatowe w Moszczenicy są zrobione. Można, można. Współpraca gminy i powiatu popłaca. A u nas we Woli: wójt sam naprawia drogi powiatowe bo musi po założeniu kanalizacji. Liczył że po ryciu drogi pod kanalizację powiat mu naprawi. Powiat jest mądry i na naprawy całych dróg i podbudów dróg pieniędzy wydawać nie będzie. Wójt Roman jakby nie szedł na udry i kłótnie z powiatem to mógłbym więcej pieniędzy uzyskać od powiatu a tak to nic z tego nie ma i po tym co słyszę na spotkaniach jego przedwyborzych nie będzie, bo cały czas najeżdża na powiat.

11


wolan ~wolan (Gość)02.04.2024 12:54

Normalnie cyrk w tej Woli. Z sesji rady gminy:
Jakie zadłużenie ma Gmina Wola Krzysztoporska ❓🌚
Wójt - 27 , 28 milionów
Skarbnik - 30 milionów
To w końcu jakie zadłużenie?

20


Borowa ~Borowa (Gość)02.04.2024 10:18

Sołtys z Borowej: a może się odniosę dużo osób pisze żeby tego tak nie zostawić ☺️ raczej nikogo nie obrażam a czy krytykuje 🤔 raczej pytam i pomagam 😊, ale to zależy kto i ile informacji posiada. A kredytów raczej nie zamierzam brać na siebie 🤷 żeby coś zrobić, jeżeli urząd Gminy odpisuje wiecznie że jest brak pieniędzy w budżecie Gminy, w twojej Gminie może wygląda to inaczej 😊. Jeżeli jako sołtys Borowej staram się o remont drogi gminnej i otrzymuje informację że panie sołtysie będziemy robić kanalizacje to i drogi będą nowe a w innych miejscowościach można remontować drogi chociaż tam też jest przewidziana kanalizacja 🤔 to przykro co nie. Dlatego Wioleta w tym roku są wybory na sołtysa zapraszam, nie będę pełnił tej funkcji, tak wyluzuje, narazie reprezentuje interes mieszkańców naszego sołectwa 😊 osób które mi zaufały.

40


goœć_miro ~goœć_miro (Gość)02.04.2024 10:37

Czytam te jego skróty po spotkaniach wyborczych czy to Oprzężów, czy Woźniki czy inne miejscowości przez które przechodzą drogi powiatowego: to wszystko jest wina powiatu tylko nie tego wójta. A co się okazuje to jest wszystko jego wina poprzez brak zgody i zawzietość. Brak mu naprawdę ogłady tak najeżdżać na powiat.

30


kac ~kac (Gość)02.04.2024 10:19

A jak było z drogą w Oprzężowie: Inwestor chciał odnowić, a wójt zablokował? Czy to prawda? A jak z drogą przez Glinę: każdy dom protestował? Czy wójt nie uwzględnił żadnego protestu?

40


Kacprów ~Kacprów (Gość)02.04.2024 10:16

Czy napewno w całym Kacprowie została założona kanalizacja? Panie Wójcie a czy numery domów od 41 to już nie kacprów ? Piszę Pan że udało się założyć kanalizację w Kacprowie .Tylko nie dodał Pan że nie do końca. Ta część Kacprowa zawsze była traktowana gorzej i zapomniana.

40


Glina ~Glina (Gość)02.04.2024 10:15

Tylko proszę nie zróbcie dorgi takiej jak na Glinie. Komentarz na Facebook: W czasie rozmów z mieszkańcami Gliny poruszyliśmy temat drogi w Glinie bardzo ładna tylko mieszkańców głos był taki że gdyby wiedzieli jak to wyjdzie to może inaczej by zrobili, na projekcie pare kresek nie mieli odniesienia. Więc może na przyszłość przy tych projektach udało by się zrobić pewnego rodzaju wizualizację jak to będzie wyglądać po wykonaniu. Po demontażu słupów energetycznych wizualnie pas ruchu drogowego optycznie też na pewno się zwiększy

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat