Turniejowa wygrana Piotrkowianina w Mielcu

PiotrkowianinKraj Poniedziałek, 15 sierpnia 20221
Seria rzutów karnych zdecydowała o wygranej Piotrkowianina w X. Memoriale im. Antoniego Weryńskiego. W finałowym spotkaniu nasz zespół okazał się lepszy od gospodarza Handball Stali Mielec.

W półfinałach drużyna Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika wygrała z Padwą Zamość 34:23 (18:9), a gospodarze pokonali jednym trafieniem 32:31 ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

Pierwsza połowa finału należała do Piotrkowianina, głównie dzięki świetnej postawie bramkarza Damiana Chmurskiego. Nasz zespół prowadził po trzydziestu minutach 11:7. Po zmianie stron do głosu doszła drużyna z Mielca. Nie tylko odrobiła straty, ale kilka razy wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Piotrkowianin nie dał jednak za wygraną i za każdym razem doprowadzał do remisu. Przy stanie 24:24 gospodarze mieli piłkę meczową. Obronił ją jednak Kacper Ligarzewski i po chwili doszło do serii rzutów karnych. W naszej drużynie nie mylili się: Krystian Krajewski, Marcin Szopa, Marcin Matyjasik, Piotr Jędraszczyk i w piątej serii Piotr Swat. W trzeciej serii rzut rywala odbił Kacper Ligarzewski i tym samym Piotrkowianin wygrał karne 5:4, zdobywając główne trofeum w X Memoriale im. Antoniego Weryńskiego.