Advertisement

Trakt po zmierzchu - CIT zaprasza

Piątek, 19 kwietnia 20135
Już 4 maja Centrum Informacji Turystycznej wraz z piotrkowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego zapraszają na bezpłatny spacer po Piotrkowie. Uczestnicy trzygodzinnej przechadzki będą podążać Traktem Wielu Kultur po zmierzchu.

Pod osłoną nocy spacerowicze zwiedzą miejsca związane z kulturą polską, żydowską, rosyjską, grecką i niemiecką.

Trasa Traktu poprowadzi od dworca kolejowego (dawnego dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej), poprzez Wieżę Ciśnień, Cerkiew Prawosławną, budynek sądu, klasztor oo. Bernardynów, ss. Dominikanek, mury obronne, Stare Miasto, Kościoły Ewangelicko-Augsburski, oo. Jezuitów, Farny, Instytut Badań nad Parlamentaryzmem, Zamek Królewski a na Wielkiej Synagodze (Miejska Biblioteka Publiczna) skończywszy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)02.05.2013 17:16

Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa - spacer po mieście z przewodnikiem. Niestety tak bywa, że lepiej znamy inne miasta i dalekie zakątki, a mało wiemy o swoim mieście rodzinnym. A przecież Piotrków Trybunalski, to historyczne miasto.

00


eryk_klaptonow ~eryk_klaptonow (Gość)25.04.2013 12:29

Fakt, ostatnią część traktu lepiej oglądać po zmierzchu. Tylko trzeba uważać, żeby nie dostać po gębie... A w ogóle wspaniale jest, że po Piotrkowie moża odbyć bezpłatny spacer. Pal licho te darmowe autobusy - cieszmy się i szczyćmy, że mamy takie dobro jak darmowe spacerowanie ;-)

00


nikka ~nikka (Gość)22.04.2013 20:16

Gdzie i o której zbiórka?

00


martens ~martens (Gość)20.04.2013 12:01

Cytuję:
Już 4 maja Centrum Informacji Turystycznej wraz z piotrkowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego zapraszają na bezpłatny spacer po Piotrkowie


dobrze ,że nie trzeba za to płacić,hahahaha,za spacer,hahaha!

00


Piter ~Piter (Gość)20.04.2013 10:20

Rozumiem, że macie zapewnioną ochronę policji na starówce.

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat