Reklama

To był kosztowny pośpiech

Policja KMP Piotrków Środa, 26 stycznia 20222081592
Zbytni pośpiech kosztował piotrkowiankę 2 tys. złotych i 6 punktów karnych. Wszystko przez to, że wjechała na przejazd, kiedy jeszcze migało czerwone światło, a zapory dopiero się otwierały.
Fot. KMP Piotrków

We wtorek około godz. 8:00 kierująca samochodem marki Renault Captur wjechała na przejazd kolejowy przy ul. Słowackiego w Piotrkowie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zapory nie zostały jeszcze podniesione, a sygnalizator wskazywał migający, czerwony sygnał oznaczający zakaz wjazdu na przejazd kolejowy.

 

Kierująca Reanult tak się spieszyła, że nie zauważyła stojącego za nią policyjnego radiowozu. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli, a 48-letnia piotrkowianka otrzymała mandat w wysokości 2.000 złotych oraz 6 punktów karnych.

Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego zachować szczególną ostrożność. Na przejazdach strzeżonych należy zwrócić uwagę na sygnały świetlne oraz zapory. Jeżeli sygnały świetlne są włączone, a zapory się opuszczają, bądź są w trakcie podnoszenia, pod żadnym pozorem nie należy wjeżdżać, ani wchodzić na przejazd kolejowy -

 przypomina st. asp. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy KMP w Piotrkowie, zaznaczając, że bardzo czujnym należy być także na niestrzeżonych przejazdach.

 

W tych miejscach należy bezwzględnie zastosować się do znaku "STOP” oraz linii bezwarunkowego zatrzymania. W przypadku braku widoczności spowodowanej opadami atmosferycznymi, mgłą, czy ukształtowaniem terenu, należy otworzyć okno w pojeździe. Nadjeżdżający pociąg słychać, a maszynista przy dojeździe do przejazdu daje sygnał ostrzegawczy - dodaje Izabela Gajewska.

 


Zainteresował temat?

10

5


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (92)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tree ~Tree (Gość)31.01.2022 11:36

Stojąc pod szlabanem można obserwować sygnalizatory pod kątem 90 stopni. Czyli są bardzo mało widoczne (jesli w ogóle są). Nie po to zostały zainstalowane , aby łapać wjeżdżających na przejazd po podniesieniu zapór! Piotrkowska Policja Wstyd!

24


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.01.2022 09:34

A może policja wzięła by się za pieszych i też takie mandaty rozdawała

51


Maa ~Maa (Gość)26.01.2022 11:24

masakra poprostu, przejazd sie otwierał a nie zamykał, pociąg już dawno pojechał. Zwykłe wykorzystanie sytuacji, przez takie coś nikt nie będzie szanował policji

2413


goœć_kierowca ~goœć_kierowca (Gość)28.01.2022 08:55

Ktoś, kto ma bardziej odpowiedzialną bądź po prostu lepiej płatną pracę, zapłaci taki mandat na raz, i nie będzie to problem, jednak duża część ludzi nadal zarabia w przedziale 2000-3000 na rękę, i za kilka miesięcy będą materiały w Interwencji czy Uwadze, że ktoś nie miał pieniędzy na opłacenie mandatu w 7 dni to wziął chwilówkę i ma problemy. Dziś to brzmi niedorzecznie, ale tak będzie.
Sam dostałem mandat za prędkość po nowej taryfie już, na szczęście z środka tabelki, i uważam, że taki kubeł zimnej wody dla kierowców był potrzebny.
Ale dlaczego nadal nie ma porządnego bata na kierowców wymuszających pierwszeństwo? Dlaczego za takie wykroczenie w recydywie nie ma 15 pkt karnych i prostej drogi do utraty prawa jazdy?
Generalnie uważam, że samo podniesienie punktów karnych za prędkość i wymuszenia pierwszeństwa by wyeliminowało 90% patologii na polskich drogach.

33


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)28.01.2022 05:45

tak jeździ wiekszość na EP

08


go?ć_marcin ~go?ć_marcin (Gość)27.01.2022 18:42

PIS zbiera na 500+ i kary za Turów. Wymyślają czego jeszcze zabraniać i jakie kary stosować. Dziś czuje się w tym państwie jak w jakiejś grze grozy. Z każdej strony zakazy, nakazy i perspektywa srogich kar. Nie bardzo pasuje mi to do obrazu ojczyzny...

115


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)26.01.2022 10:50

Ja od tego całego "ładu" i dla bezpieczeństwa Was wszystkich zatrzymuję się już na skrzyżowaniu, kiedy na sekundniku jest jeszcze 10 sekund zielonego światła. Oczywiście ruszam dla pewności też kiedy minie 10 sekund "zielonego".

149


termit ~termit (Gość)26.01.2022 19:02

Ciekawe ile dostają od tych nowych strasznie wysokich mandatów, że tak ochoczo je wręczają!? W każdym razie jak mnie upolują, to mandatu nie przyjmę, i pójdę sobie posiedzieć za kratkami!?

88


Piotrkowianin2 ~Piotrkowianin2 (Gość)27.01.2022 16:45

Tutaj lekkie przegięcie, co innego gdyby zamykali szlaban!!! Policjanci chcieli się wykazać!!!!

72


dekkers ~dekkers (Gość)26.01.2022 21:34

Chyba bym musiał kredyt wziąć gdybym dostał taki mandat - zostało mi 8 stówek do dziesiątego...

121