Advertisement

Tankował samochody i maszyny olejem opałowym. Teraz grozi mu grzywna

Strefa FMOpoczno Sobota, 06 lutego 202124
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa wspólnie z policjantami z Opoczna wykryli nielegalną staję paliw, która znajdowała się na terenie prywatnej posesji w powiecie opoczyńskim. Zabezpieczono beczki, w których łącznie było ponad 11 tysięcy litrów oleju opałowego.
fot. KAS Łódź fot. KAS Łódź

Funkcjonariusze celno-skarbowi oraz policjanci podjęli działania na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie opoczyńskim. Jak się okazało, przechowywano tam 11 390 litów oleju opałowego w pojemnikach o różnej pojemności. - Faktyczny sposób wykorzystania oleju opałowego wykazała kontrola baków pojazdów zaparkowanych na posesji. Przeprowadzone badania jednoznacznie potwierdziły używanie oleju opałowego jako paliwa do samochodów i maszyn rolniczych. Na terenie posesji nie znaleziono żadnych urządzeń grzewczych na olej opałowy, a właściciel posesji nie posiadał dokumentów potwierdzających legalne nabycie takiej ilości paliwa - mówi Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

fot. KAS Łódź
W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, dotyczące wykorzystania znacznej ilości oleju opałowego jako paliwa do napędu pojazdów mechanicznych. Sprawcy przestępstwa grozi wysoka grzywna.


(Źródło: KAS Łódź)


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kicha ~kicha (Gość)06.02.2021 11:48

nie rozumiem ,przecież kupił i miał w zbiornikach pojazdów które STAŁY NA JEGO POSESJI ,może lubił je przeczyscic ? zabronione jest wykorzystanie ,one tylko stały na jego posesji ,jak będzie mądry to sie wymiga ,ale swoją drogą to takich sąsiadów ,,,,,,,

101


dzikun ~dzikun (Gość)06.02.2021 11:26

Sk(epitet)two oficjalnych poborców jest straszne, przecież człowiek używał ten olej dla swoich pojazdów i nie handlował tym towarem, a ukraść takiej ilości nie mógł, tylko gdzieś kupił. Gdzie jest napisane, że nie wolno posiadać w swoim obejściu oleju opałowego. Ciekawe kiedy nam wlezą pod pierzyny, chociaż swoje brudne łapy już zaczęli tam wpychać.

183


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat