Tak grać nie można...

Strefa FM Sobota, 14 marca 201527
Piotrcovia przegrała w przedostatnim meczu rundy zasadniczej z Energą AZS Koszalin 22:35 (12:16). O ile po pierwszej połowie kibice mogli mieć jeszcze nadzieję na korzystny wynik, to w drugiej piotrkowskie szczypiornistki całkowicie ją zaprzepaściły. Próba generalna przed fazą play-out nie wypadła najlepiej.
Trener S. Kamiński w drugiej połowie próbował Trener S. Kamiński w drugiej połowie próbował

Ten mecz nie zaczął się dla piotrkowskiego zespołu najlepiej, po kilku minutach koszalinianki wyszły na trzybramkowe prowadzenie, gospodynie nie zdołały w tym czasie zdobyć żadnej bramki, w końcu się jednak odblokowały i dzięki trafieniom Vladislawy Belmas i Stefki Agovej doprowadziły do remisu i być może udałoby im się wyjść na prowadzenie, gdyby nie fatalna skuteczność, zwłaszcza podczas egzekwowania rzutów karnych, nie wykorzystały ich Stefka Agova, Aleksandra Kucharska i Vladislava Belmas. Jak skutecznie je wykańczać pokazały za to ich rywalki, które miały ułatwionie zadanie, ponieważ dyspozycja obydwu bramkarek Piotrcovii nie była najlepsza. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:16.

Druga połowa zaczęła się dla Piotrcovii fatalnie. Zaledwie w ciągu pięciu minut koszalinianki zdołały podwoić wypracowaną w pierwszej części meczu przewagę. Piotrkowiankom prawie nic w drugiej połowie nie wychodziło i przegrały to spotkanie 22:35. Pierwsi kibice nie dotrwali jednak do końca i zaczęli opuszczać halę „Relax” jeszcze przed końcowym gwizdkiem.

- Popełniliśmy dziś mnóstwo błędów i strat, właściwie nic nie funkcjonowało jak należy. Szczerze mówiąc jestem w szoku, bo nie spodziewałem się, że mój zespół zagra aż tak słabo. To był koszmar. Rywalki sprowadziły nas na ziemię, po ostatnich zwycięstwach wydawało się, że forma zespołu się ustabilizowała, ale jak widać tak nie jest. Walczymy o utrzymanie – powiedział po meczu Sławomir Kamiński, trener Piotrcovii.

- Wydawało nam się, że ten mecz będzie bardziej wyrównany, ale nie miałyśmy nic do powiedzenia. Teraz musimy walczyć o 9. miejsce – podsumowała Agata Wypych.

Piotrcovia rozegra jeszcze jeden mecz w rundzie zasadniczej, 25 marca zmierzy się z liderem MKS Selgros Lublin, a potem trzeba będzie walczyć o utrzymanie w fazie play-out. Pierwsze spotkanie o "być albo nie być" już 28 marca z zespołem Aussie Sambor Tczew.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:35 (12:16) Energa AZS Koszalin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Skura, Opelt – Agova 6/1, Belmas 4, Kopertowska 3, Kucharska 3/2, Cieślak 2, Ivanović 2, Rol 1, Jałoszewska 1, Wypych, Piecaba, Janiszewska.

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica – Fornalik 7/1, Kalska 5/3, Muchocka 5, Manoila 5, Matuszczyk 4, Kobyłecka 4, Błaszczyk 3, Chmiel 2.