Tak grać nie można...

Strefa FM Sobota, 14 marca 201527
Piotrcovia przegrała w przedostatnim meczu rundy zasadniczej z Energą AZS Koszalin 22:35 (12:16). O ile po pierwszej połowie kibice mogli mieć jeszcze nadzieję na korzystny wynik, to w drugiej piotrkowskie szczypiornistki całkowicie ją zaprzepaściły. Próba generalna przed fazą play-out nie wypadła najlepiej.
Trener S. Kamiński w drugiej połowie próbował Trener S. Kamiński w drugiej połowie próbował

Ten mecz nie zaczął się dla piotrkowskiego zespołu najlepiej, po kilku minutach koszalinianki wyszły na trzybramkowe prowadzenie, gospodynie nie zdołały w tym czasie zdobyć żadnej bramki, w końcu się jednak odblokowały i dzięki trafieniom Vladislawy Belmas i Stefki Agovej doprowadziły do remisu i być może udałoby im się wyjść na prowadzenie, gdyby nie fatalna skuteczność, zwłaszcza podczas egzekwowania rzutów karnych, nie wykorzystały ich Stefka Agova, Aleksandra Kucharska i Vladislava Belmas. Jak skutecznie je wykańczać pokazały za to ich rywalki, które miały ułatwionie zadanie, ponieważ dyspozycja obydwu bramkarek Piotrcovii nie była najlepsza. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:16.

Druga połowa zaczęła się dla Piotrcovii fatalnie. Zaledwie w ciągu pięciu minut koszalinianki zdołały podwoić wypracowaną w pierwszej części meczu przewagę. Piotrkowiankom prawie nic w drugiej połowie nie wychodziło i przegrały to spotkanie 22:35. Pierwsi kibice nie dotrwali jednak do końca i zaczęli opuszczać halę „Relax” jeszcze przed końcowym gwizdkiem.

- Popełniliśmy dziś mnóstwo błędów i strat, właściwie nic nie funkcjonowało jak należy. Szczerze mówiąc jestem w szoku, bo nie spodziewałem się, że mój zespół zagra aż tak słabo. To był koszmar. Rywalki sprowadziły nas na ziemię, po ostatnich zwycięstwach wydawało się, że forma zespołu się ustabilizowała, ale jak widać tak nie jest. Walczymy o utrzymanie – powiedział po meczu Sławomir Kamiński, trener Piotrcovii.

- Wydawało nam się, że ten mecz będzie bardziej wyrównany, ale nie miałyśmy nic do powiedzenia. Teraz musimy walczyć o 9. miejsce – podsumowała Agata Wypych.

Piotrcovia rozegra jeszcze jeden mecz w rundzie zasadniczej, 25 marca zmierzy się z liderem MKS Selgros Lublin, a potem trzeba będzie walczyć o utrzymanie w fazie play-out. Pierwsze spotkanie o "być albo nie być" już 28 marca z zespołem Aussie Sambor Tczew.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:35 (12:16) Energa AZS Koszalin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Skura, Opelt – Agova 6/1, Belmas 4, Kopertowska 3, Kucharska 3/2, Cieślak 2, Ivanović 2, Rol 1, Jałoszewska 1, Wypych, Piecaba, Janiszewska.

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica – Fornalik 7/1, Kalska 5/3, Muchocka 5, Manoila 5, Matuszczyk 4, Kobyłecka 4, Błaszczyk 3, Chmiel 2.

0

3

Komentarze (27)

maksio ~maksio (Gość)16.03.2015 17:03

Trener w II połowie zaczął od eksperymentów a nie próby "wstrząsu".Posadził na ławce te które prowadzą grę i Piotrcovia straciła 5 bramek z rzędu co można uznać za wstrząs ale chyba nie o taki chodziło. Z 4 bramek Koszalin odskoczył na 9 -tak prowadzi mecze nasz trenerio Szok!
Pozdro dla p.Piwowara za zamieszczoną analizę zawodniczek nie do końca trafną.
Zespołowi potrzebny jest prawdziwy wstrząs na każdym szczeblu zaczynając od ...... ! Nie mogę tu zobaczyć komentarzy o zatrzywywaniu zawodniczek na nowy sezon.Można prosić o szczegóły jak coś wiadomo.Bo" kibic" (Piwowar) coś wie -to pewne. Podobny wpis na stronie Piotrcovii.

40

kibic 78 ~kibic 78 (Gość)16.03.2015 16:40

Jak się imprezuje z piłkarzami i ich pseudo-menedżerem czy ch wie kim w Vabanku do rana, to potem są skutki.

32

jaki ~jaki (Gość)15.03.2015 21:51

a jednak można ......tak grać

20

Zajeta ~Zajeta (Gość)15.03.2015 19:30

Mam pytanko! Gdzie mogę obejrzeć powtorki meczow,które chyba sa zawsze nagrywane?

30

Kibic ~Kibic (Gość)15.03.2015 18:54

Dziewczyny, byłem jestem i będę kibicem i zawsze będę przychodził na mecze. Pomimo krytyki jaka na Was spadnie Kocham Was, ale dlaczego od początku na twarzach było widać przegraną, przestało wam zależeć, spoczęłyście na tym co się udało, przecież ciężko o to walczyłyście. Bramka zero w porównaniu do meczów z Jelonką, Olkuszem czy Tczewem, skrzydła na swoim poziomie choć uważam że pomimo mało minut Paulina trochę odpuściła. Rozegranie można powiedzieć że zagrało swoje choć mam kilka uwag. Koło trudno powiedzieć bo Ivanovic mało do tej pory dostawała szans a Ola widać że gra z przymusu. Dziewczyny czytam tu komentarze o szanowaniu Was przez zarząd i zatrzymywanie na kolejny sezon, ale gdzie w takim razie szacunek od Was dla Nas kibiców. Nie można przegrywać meczu na wejściu, tym bardziej że uważam że był do wygrania. Co do zespołu w następnym sezonie, przepraszam wyrażę swoje zdanie na tyle ile się znam. Bramki nie ma. Daria w poprzednim sezonie i na początku tego dobrze obecnie lipa, zero zaangażowania. Beata sorki, ale czas zakończyć karierę, pomimo tak dużego wkładu w to miasto i ten klub. Skrzydła mogą zostać choć szału nie ma, ale zdaję sobie sprawę że klubu nie stać po tych trzech w sumie transferach na coś lepszego. Na rozegraniu widać postęp Kucharskiej i Piecaby, Stefka na tyle ile może sama robi swoje. Pani Nowak chyba pora wrócić do pierwszej ligi nie ma sensu się męczyć w Super. Monika stać ta dziewczynę na coś więcej, ale chyba na razie ma większe mniemanie o sobie niż pokazuje to na parkiecie, dużo nauki dla niej i ma szczęście że może tu grać ciągle, bo w innym zespole siedziała by na ławie. Nie ocenię Agaty W., bo jest po kontuzji ale jeśli się do końca wyleczy to raczej już nie to, ale powinna zostać i wchodzić tylko w krytycznych lub bardzo dobrych momentach aby zwolnić grę, ale wczoraj, to był błąd można było Koszalin zmęczyć a dały sobie narzucić styl gry. Koło, raczej go nie mamy, dużo nauki przed tymi dziewczynami. I najważniejsze, trener musi odejść, on nie ogarnia tego, to chyba szczyt jego możliwości, dobrze że dano mu szanse na dokończenie i wyjście z honorem (choć do końca jeszcze trochę meczy), ale ten Pan się całkowicie wypalił. Ogólnie, powiem tak widać że zespół jest bardzo zgrany, grają coraz lepiej i tylko od nich zależy czy zostaną i zawalczą o coś więcej, czy rozejdą się do innych zespołów aby zasilić ławkę. Dziewczyny, proszę o następne mecze w fazie play-out ale wygrane mogą być po walce i zawale, ale chce się wku.... pozytywnie, proszę. Panie Prezydencie gdyby Panie miały te środki co Panowie którzy grają w I lidze bylibyśmy wyżej i w Super i w szkoleniu młodzieży, a tak Panowie dostają niezłą kasę jak na I ligę a i tak dupa z tego jest, każdy z nich ma po 4-6 tysi a u dziewczyn za jedna pensje Panów są dwie zawodniczki na dobrym poziomie. Pora się określić czy żeńska Super czy marazm w Piotrkowskim sporcie.

00

Flinston ~Flinston (Gość)15.03.2015 15:11

Alinka stara się w obronie i tam powinno być jej miejsce, trzymam za Alinkę kciuki, bo ma warunki i wierzę, że forma jeszcze przyjdzie, słabsza dyspozycja Vladzi Belmas, ale i tak jest świetna, zabrakło pomocy ze strony bramkarek, słabe karne, brak kontry i znakomita, urokliwa, zwinna i powabna była pani Aleksandra Kobyłecka, która przywitała się z kibicami i za to pokochałem ją od pierwszego wejrzenia.

22

okok ~okok (Gość)15.03.2015 10:18

Albo pasja albo biznes. Pasji brak.

40

a ~a (Gość)15.03.2015 08:30

Zabrać stypendia to może wezmą się do pracy.

42

markonn ~markonn (Gość)15.03.2015 09:12

do a:
Przykre to, co piszesz, chociaż z drugiej strony uważam, że i takie komentarze są uzasadnione w sytuacji, kiedy piłkarki dostają miejską kasę - czyli naszą. to niestety zobowiązuje, więc zdecydowanie księżniczki powinny ruszyć d...., a nie snuć się po boisku jak błędne owce. Jak wam się nie chce, to może pora na sportowe emerytury...

30

Widzka ~Widzka (Gość)14.03.2015 22:07

Myslalam,ze tylko mnie irytuje Nowak!Ale jednak nie!Ona nie umie grac!Ludziska ona tylko umie "lapac" kare 2 minut a jeśli się zdarzy jej zdobycie gola to sama jest w szoku,ze trafila.Wyrzucic ja jak najszybciej!A co do Kucharskiej to fakt!Co ona robi na kole!Ja az nosi by grac w ataku!