Ustawienie słupków to inicjatywa wspólnoty z "jedenastki" – instalacja uniemożliwia przejeżdżanie i parkowanie na ich terenie mieszkańcom Piastowskiej 13. Pomiędzy dwoma blokami znajduje się niewielki "łącznik". To kilkunastometrowa dróżka łącząca drogę wewnętrzną z ulicą Piastowską. Karetka dojeżdżała zawsze pod klatkę, w której znajduje się mieszkanie pana Andrzeja i wyjeżdżała właśnie "łącznikiem".
- Teraz, jeżeli pogotowie przyjeżdża, musi cofać aż do ulicy Targowej – skarży się mężczyzna. Nie trzeba chyba dodawać, że to niezbyt komfortowe dla karetki przewożącej niepełnosprawnego mężczyznę. - Mogą je przesunąć w stronę swojego bloku i nikt im tam nie będzie wjeżdżał. To małpia złośliwość – denerwuje się.
A może nie małpia złośliwość, tylko brak dobrej woli? Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się do zarządcy bloku – TBS-u. - W świetle prawa słupki mogą tu stać, znajdują się na granicy dwóch bloków – tłumaczy Maria Palus i dodaje, że wspólnota Piastowskiej 11 we wcześniejszych latach dokonała utwardzenia nawierzchni terenu wokół bloku. - Ponieśli poważne nakłady finansowe na ten cel. Po kostce przejeżdżały śmieciarki i pojazdy prywatne i przez to ją niszczyły. Stąd zastosowanie blokad. Wspólnota ich nie usunie i pozostaje przy swoim stanowisku.
- Mieszkańcy Piastowskiej 13 mieli do nas pretensje, bo ludzie z naszego bloku tamtędy przejeżdżali. Czasami, ale rzadko się nam to zdarzało. Oni też parkowali na naszym terenie, więc się odgrodziliśmy i tak już zostało – mówi Bogusław Świstak z zarządu "jedenastki".
Sytuacja wygląda więc na patową – swoje racje mają zarówno mieszkaniec "trzynastki", jak i mieszkający w "jedenastce". Co w takim razie zrobić? - Nie możemy tu czegokolwiek rozgradzać dla jednej osoby – podkreśla Tadeusz Jarosiński, administrator wspólnoty przy Piastowskiej 13. - To teren prywatny i właściciel w granicach prawa może robić, co mu się podoba. Jarosiński przyznaje ponadto, że mieszkańcy "trzynastki" też mają problem z przejeżdżającymi samochodami. - Z tego co wiem, istnieje plan, żeby zrobić sobie bramkę na pilota, by zamknąć wjazd niechcianym autom. W tej chwili na drodze osiedlowej jest istna autostrada.
Trudno jednak powiedzieć, czy stanowi to rozwiązanie problemu z wjazdem karetki czy innego dużego pojazdu. Mówi się o usypaniu drogi z tłucznia w miejscu, gdzie znajdują się trzepak, trawnik i nasadzone są niewielkie krzewy. Niewykluczone również, że przesunięty zostanie słup energetyczny, który ogranicza promień skrętu przejeżdżającym samochodom. Na razie pewne jest jedno: słupki zostają.
- Andy Warhol w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia
- Zmarł były przewodniczący Rady Gminy w Woli Krzysztoporskiej
- Budżet Woli Krzysztoporskiej na 2025 r. przyjęty jednogłośnie
- Spada liczba mieszkańców Piotrkowa i Bełchatowa. Ponownie więcej zgonów niż urodzeń
- Groźnie wyglądająca kolizja na Michałowskiej
- Trzy nowe kierunki na studiach podyplomowych w Akademii Piotrkowskiej
- Piotrkowski sztab 4615 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gotowy na finał
- Wielkie serce przed piotrkowską uczelnią zapełnione
- Niezwykły bal studniówkowy uczniów piotrkowskiego ZSP nr 1