Świetny rok szkolny dla gimnazjalistów z „Piątki”

Poniedziałek, 15 czerwca 20154
Rok szkolny 2014/2015 to lawina sukcesów matematycznych uczniów Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie. Gimnazjaliści z „Piątki” okazali się również najlepsi w X Piotrkowskim Maratonie Matematycznym o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Świetny rok szkolny dla gimnazjalistów z „Piątki”

W minioną sobotę, 13 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego, które to jest organizatorem konkursu, odbyły się finałowe zawody w dziesiątej, jubileuszowej edycji Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów młodszych klas gimnazjalnych, wyszukanie i promowanie jednostek o nieprzeciętnych zdolnościach matematycznych, rozwijanie aktywności poznawczej młodzieży poprzez kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy. Do  zawodów  finałowych tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowało się 49 uczniów z siedmiu gimnazjów z terenu miasta: Gimnazjum Katolickie, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5 oraz powiatu: Gimnazjum w Będkowie oraz  Gimnazjum w Szydłowie.

 


W klasyfikacji drużynowej, uzyskując 47 punktów, I miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego wywalczyli uczniowie Gimnazjum nr 5. Warto dodać, że w  ubiegłorocznej  IX  edycji  konkursu także najlepsi okazali się uczniowie z piotrkowskiej „Piątki”. Na drugim  miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 4 (35 pkt), natomiast trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum w Będkowie (25 pkt).

W klasyfikacji indywidualnej laureatami konkursu zostali: I miejsce Kamil Galewski, uczeń  Gimnazjum nr 5, II miejsce - Arkadiusz Pospieszny z Gimnazjum w Będkowie, III miejsce - Jakub Sola z Gimnazjum nr 5, IV miejsce - Tomasz Kurzela z Gimnazjum nr 4, V miejsce - Katarzyna Cuper z Gimnazjum nr 4, VI miejsce - Bartosz Nowacji z Gimnazjum nr 3, VII miejsce - Zuzanna Adamczewska z Gimnazjum nr 5, VIII miejsce - Szymon Kornacki z Gimnazjum nr 4, IX miejsce - Ewa Łaska z Gimnazjum nr 1 i X miejsce - Krystian Ślusarczyk z Gimnazjum nr 5.

W kończącym się roku szkolnym Piotrkowski Maraton Matematyczny był ostatnim sprawdzianem wiedzy matematycznej dla uczniów gimnazjów. Rok ten pod względem wyników w konkursach matematycznych był szczególnie udany dla uczniów i nauczycieli z Gimnazjum nr 5. Uczniowie „Piątki” zbierali najwyższe  trofea  w konkursach matematycznych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim oraz wojewódzkim. Gimnazjum nr 5 święciło tryumfy zarówno w klasyfikacjach indywidualnych, jak i drużynowych.

W klasyfikacji drużynowej Gimnazjum nr 5 zwyciężyło w Międzygimanzjalnym Turnieju Matematycznym, konkursie „Matematyka moja pasja”, Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki, X Piotrkowskim Maratonie Matematycznym oraz wywalczyło II miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej. Indywidualnie uczniowie  „Piątki” uzyskiwali tytuły laureatów i finalistów w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów, Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki, konkursie matematycznym „Matematyka moja pasja”, Olimpusie matematycznym, konkursie Pangea, Kangurze matematycznym, konkursie o  Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, Międzygimnazjalnym Turnieju Matematycznym oraz wspomnianym  Piotrkowskim Maratonie Matematycznym. Uczniowie brali także udział w wielu obozach i warsztatach naukowych. Warto dodać, że największe sukcesy matematyczne święcili uczniowie nie tylko z Gimnazjum nr 5: Kamil Galewski, Jakub Sola , Miłosz Januszewski, ale także Natalia Kucharczuk z Gimnazjum nr 4 oraz Arkadiusz Pospieszny z Gimnazjum w Będkowie.

Jak stwierdził  nauczyciel matematyki z Gimnazjum nr 5 Bogumił Pęcina,  mijający rok szkolny był czasem ogromnej, wytężonej  pracy  i zaangażowania uczniów oraz ich nauczycieli. Różnorodność konkursów matematycznych oraz  ich  wysoki poziom mobilizowały uczniów do rozwiązywania ogromnej ilości zadań, natomiast nauczycieli do aktywnego prowadzenia zajęć kół matematycznych  oraz konsultacji indywidualnych, niekiedy nawet po kilka godzin tygodniowo. Bardzo często rozwiązywano zadania niestandardowe, wymagające od uczniów ponadprzeciętnego myślenia i zmysłu matematycznego, często sięgając przy tym po realizację treści ponadprogramowych z matematyki.


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

loze ~loze (Gość)02.04.2019 16:17

WEz sie do konkretnej roboty w szkole a nie pierdz w stolek w UM

00


gość ~gość (Gość)03.11.2017 09:35

Matematyka moją pasją-czy raczej obsesją. Nie ma jak się lansować. A co z pozostałymi uczniami? Najlepsza metoda zastraszanie i dołowanie.Zniechęcenie do matematyki.Brak słów????

02


jaki ~jaki (Gość)15.06.2015 21:30

UWAGA tekst sponsorowany

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat