W tym właśnie celu zaprosił samorządowców ziemi piotrkowskiej, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz szefów instytucji działających na rzecz zdrowia i pomocy społecznej do udziału w spotkaniu, podczas którego dyskutowano o stanie zdrowia mieszkańców powiatu.
Z najnowszych danych statystycznych wynika bowiem, że pod względem zachorowalności i umieralności, m.in. na choroby układu krążenia, powiat piotrkowski znajduje się w pierwszej dwudziestce powiatów w Polsce. Jak podkreślił w czasie spotkania starosta, dla rozwiązania tych problemów konieczne jest przyjęcie strategii, którą na roboczo nazwał „Strategia dla zdrowia mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego”. Zdaniem Starosty, wskazane byłoby również zawarcie formy „Porozumienia na rzecz zdrowia” jako wspólnej platformy działań, albowiem - co podkreślił - należy myśleć globalnie, ale działać lokalnie.
Stanisław Cubała zaproponował uczestnikom spotkania utworzenie Rady ds. Zdrowia. Rada pełnić będzie funkcje doradcze i opiniotwórcze. Jeszcze w maju jej członkowie opiniować będą opracowywaną właśnie strategię zdrowia. Trwają intensywne prace nad założeniami i celami wspomnianej strategii, czym w najbliższych dniach zajmie się Zarząd Powiatu. Jest również szansa na pozyskanie zewnętrznych środków na realizacje części projektowanych działań. Strategia zdrowia, obok przyjętej w marcu przez Radę Powiatu strategii rozwiązywania problemów społecznych, będzie spójna z przygotowywaną Strategią Rozwoju Powiatu Piotrkowskiego na lata 2014-2020.
- Dzień Pracownika Socjalnego. Statuetki dla MOPR i PCPR w Piotrkowie
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa
- Budowa tężni solankowej w Piotrkowie oficjalnie zakończona
- Policja ukarała Antoniego Macierewicza. Czy poseł straci prawo jazdy?
- Jazda elektryczną hulajnogą kosztowała go łącznie 2700 zł. Wszystko przez alkohol