Sroga lekcja od mistrza Polski

Niedziela, 21 lutego 20163
MKS Selgros Lublin nie dał szans Piotrcovii, wygrywając w Piotrkowie z zespołem prowadzonym przez trenera Michała Pastuszkę 29:17 (11:10), choć po pierwszej połowie zwycięstwo aktualnego mistrza Polski nie było wcale takie pewne. Swój kolejny mecz wygrał natomiast Piotrkowianin, który pokonał w Chrzanowie tamtejszy MTS 30:26 (18:15).

Piotrcovia cel minimum, czyli awans do fazy play-off, już zrealizowała, ale w meczu z zespołem z Lublina piotrkowianki nie zamierzały odpuszczać, początek należał jednak do przyjezdnych, które wypracowały kilkubramkową przewagę, kilka minut później Anna Szafnicka zdołała wyrównać. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:11.

Kibice piotrkowskiego zespołu mieli nadzieję, że po przerwie Piotrcovia powalczy o korzystny rezultat, ale już po kilku minutach okazało się, że jest to nierealne, lublinianki konsekwentnie powiększały przewagę, która dziesięć minut przed końcem meczu wynosiła już dziewięć bramek, a ostatecznie była jeszcze większa. O tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć, w rundzie zasadniczej Piotrcovia rozegra jeszcze dwa spotkania, 27 lutego zmierzy się z elbląskim Startem, a 2 marca z Vistalem Gdynia, żeby utrzymać siódme miejsce w tabeli, powinna powalczyć w tych meczach o punkty.

Zupełnie inny cel mają w tym sezonie szczypiorniści pierwszoligowego Piotrkowianina, którzy po pierwszym, wyjątkowo nieudanym meczu w tej rundzie, przypomnieli sobie jak się wygrywa i choć mecz w Chrzanowie do łatwych nie należał, udało się stamtąd przywieźć komplet punktów, dzięki czemu piotrkowski zespół umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli (grupa B) i wykonał kolejny krok w kierunku Superligi. Zespół z Chrzanowa okazał się bardzo wymagającym rywalem, przez większość pierwszej połowy wynik oscylował wokół remisu, dopiero pod koniec tej części gry Piotrkowianin zdołał odskoczyć swojemu rywalowi. Po przerwie piotrkowianie zdołali utrzymać przewagę i ostatecznie wygrali ten mecz 30:26. W najbliższą sobotę, 27 lutego Piotrkowianin zagra na własnym boisku z Viretem Zawiercie, ten mecz rozpocznie się o godzinie 18.00 w Hali Relax.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 17:29 (10:11) MKS Selgros Lublin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt – Kopertowska 3, Kucharska 3, Szymańska 2, Wypych 2, Szafnicka 2/2, Sobińska 2, Ivanović 1, Jałoszewska 1, Belmas 1, Matyja, Osuch, Olek.

MKS Selgros Lublin: Dżukeva, Gawlik – Quintino 6, Drabik 5, Repelewska 4, Kozimur 4, Szarawaga 3, Skrzyniarz 2, Charzyńska 2/1, Kocela 1, Gęga 1, Bijan 1, Rola.

MTS Chrzanów 26:30 (15:18) MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

MTS Chrzanów: Gil, Górkowski - M. Skoczylas 10, Bednarczyk 5, D. Skoczylas 4, Kirsz 3, Orlicki 2, Madeja 1, Sieczka 1, Stroński, Wierzbic, Żydzik.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho – Woynowski 10, Zinchuk 5/1, Pakulski 4, Swat 4, Surosz 4, Góralski 2, Wędrak 1/1, Mróz, Cichocki, Pożarek.