Seniorski sukces Kamila Majchrzaka

Strefa FM Sobota, 01 marca 20145
Historyczny sukces Kamila Majchrzaka. Młody piotrkowski tenisista wygrał seniorski turniej ITF w hiszpańskiej Kartagenie. W finale piotrkowianin pokonał Roberto Carballesa Baenę (260 miejsce w rankingu ATP).

W turniejach ITF młodzi tenisiści zdobywają swoje pierwsze seniorskie szlify. Dla Kamila Majchrzaka start w Kartagenie okazał się zwycięski. Zawodnik PKTZ Winner Piotrków pokonał po drodze do finału: Francuzów Hugo Gallinaro (6:0 i krecz), Maxima Chazala 7:6, 3:6, 6:3, Hiszpana Marcosa Giraldo Roquenę 7:6, 1:6, 6:3 oraz kolejnego Francuza Johana Sebastiena Tatlot 4:6, 7:6, 6:1.

W meczu finałowym rywalem Majchrzaka był Roberto Carballes Baena. Hiszpan był faworytem tego pojedynku i pierwszego seta wygrał gładko 6:1. Później jednak górą był nasz młody tenisista. Wygrał drugiego seta w tie-breaku, a w trzecim pokonał rywala 6:3.