Rura już jest, ciepło też [AKTUALIZACJA]

Środa, 10 stycznia 202435
Po godzinie ósmej wstrzymana została dostawa ciepła do szeregu instytucji i bloków znajdujących się w rejonie osiedla Jagiellońskie. Naprawa awarii magistrali w Al. 3-go Maja trwała do popołudnia.

Ładuję galerię...

Rura pękła na wysokości wejścia do hali Relax. Na miejscu od środowego poranka byli pracownicy Elektrociepłowni Piotrków. Po wypuszczeniu resztek wody, wycięty został uszkodzony fragment rury, a w jego miejsce zainstalowano nowy. 

 

Nasz reporter na miejscu był około godziny 14:00. Pracujący na miejscu robotnicy informowali, że kończą spawanie i w ciągu kilkunastu minut ma zostać wznowiona dostawa ciepłej wody. Napełnianie opróżnionej magistrali ma potrwać około trzech godzin, więc ciepło do mieszkań powinno wrócić około godz. 17:00-18:00. 

 

Ciepła od rana brakowało w obiektach zlokalizowanych przy ulicach Jagiellońskiej, Żeromskiego, Reymonta, Batorego oraz niektórych budynków przy ulicy Krakowskie Przedmieście, Próchnika, Al. 3 Maja i Pasażu Rudowskiego. Nie było go m.in. w placówkach oświatowych zlokalizowanych w tym regionie. Sprawdziliśmy, jak poradzono sobie z tym problemem. 

 

Okazuje się, że zajęć nie było w Przedszkolu Samorządowym nr 14 przy ul. Krakowskie Przedmieście. Rodzice, którzy już wczoraj zostali poinformowani o takiej sytuacji, zdecydowali się nie przysyłać uczniów do placówki. Z tego względu zajęcia dla maluchów zostały odwołane. 

 

Lekcje normlanie odbywały się z kolei w II Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej nr 16. 

Temperatura oscyluje wokół 21 stopni, więc zajęcia mogą się normlanie odbywać. Prosiliśmy tylko uczniów, aby do szkoły przyszli dziś nieco grubiej ubrani - mówił naszemu reporterowi Robert Bednarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16.

Z kolei w ZSP nr 6 odbywały się w środę egzaminy zawodowe. 

Duża część naszych uczniów miała dziś zaplanowane wolne. To ze względu na egzaminy zawodowe, które odbywają się w szkole. Uczniowie, którzy mieli zaplanowane egzaminy, przystąpili do nich zgodnie z planem. Poprosiliśmy ich tylko o to, aby nieco cieplej się ubrać. Egzaminy odbywały się w dwóch turach, ale potrwały tylko godzinę, więc nie było to dużym utrudnieniem - mówiła Ewa Wolniak, dyrektor ZSP nr 6. 

Problemów z brakiem ciepła nie odczuli uczniowie II LO w Piotrkowie.

Według mnie jest ogólnie ciepło pomimo tego, że nie ma ogrzewania. Nie odczuwamy większej różnicy temperatury w porównaniu z poprzednimi dniami - mówi uczeń. - Wydaje mi się też, że duże skupisko ludzi na małej przestrzeni sprawia, że jest nam cieplej - dodaje kolejny uczeń.

Ciepło zgodnie z planem powróciło około 18.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Naiwniacy ~Naiwniacy (Gość)10.01.2024 13:04

I co może jakieś referendum? Ostatnie było jakieś lipne bo nie umieliście poprawnie zebrać podpisów w galerii. To było żałosne żebranie o podpisy a zarazem śmieszne.

22


medalista ~medalista (Gość)11.01.2024 21:40

normalnie medal się należy. wszystko się sypie w tym mieście

00


logikkk ~logikkk (Gość)10.01.2024 19:32

Ta bo jak się Prezes zmieni to awarii w zimę nie będzie.Głupich nie sieją sami się rodzą.Referendum słabo wychodzi to głupoty trza pisać.Nie ma co się męczyć President dogadany z 3 opcją i znowuż wam plan na panewce spalił.Jeszcze jedna kadencja ,a potem się możecie starać o rządzenie w mieście.Już Wodzianka chciała komisarza wprowadzić to ją w partii na ziemie sprowadzili.

21


ja 1975 ~ja 1975 (Gość)11.01.2024 09:22

Dziękujemy za sprawną i szybką usuniętą awarie mieszkańcy Krakowskiego Przedmieścia.

00


Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)10.01.2024 20:03

Tak z innej beczki. Dziś mega pozytywne zaskoczenie na ulicy Zalesickiej. Jeszcze do wczoraj świeciła co druga lampa (odłączone w ramach oszczędności kilkanaście miesięcy temu) ... A dziś znów wszystkie ślicznie świecą. Nie wiem czy to zasługa rady osiedla, rady miasta czy któregoś z radnych... więc pozostaje mi tylko podziękować za bardzo dobra decyzję, która z pewnością zwiększy bezpieczeństwo na ulicy.

11


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)10.01.2024 10:58

Kolejny sukces wybitnego eksperta od ciepła i genialnego menedżera Marka Krawczyńskiego pseudonim "Marmolajda". Dobrze wiedzieć, że pan prezydent Krzysztof Chojniak z zamiłowania pedagog obsadza kierownicze i ważne stanowiska takimi wybitnymi fachowcami. Za komuny tego nie było.

151


go?ć_pracownik ~go?ć_pracownik (Gość)10.01.2024 12:36

Chyba dobrze że naprawiamy? Pracujemy w mrozie, ciekawe czy jeden z drugim by wytrzymał na takim mrozie pracować co my? Robimy to dla was byście mieli ciepło w domach a wy narzekacie

51


Eeech ~Eeech (Gość)10.01.2024 18:46

Znow droge popsuli.

10


Grażyna ~Grażyna (Gość)10.01.2024 17:30

Mówią że jestem niezła róra ale ja nie penkam.

11


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)10.01.2024 14:39

a ile energii ta nasza elektro-ciepłownia wyprodukowała???

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat