Pierwsze zatrzymania miały miejsce 9 września na terenie Łodzi i powiatu brzezińskiego. Wówczas w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi wpadło pierwszych 8 podejrzanych (od 21 do 48 lat). Trzech z zatrzymanych usłyszało zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadania za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Pozostała piątka odpowie za samo posiadanie środków odurzający co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. W działaniach użyto psów wyszkolonych do wyszukiwania narkotyków.
- Kolejne zatrzymania nastąpiły 14 września. Tego dnia zarzuty usłyszał odbywający już karę więzienia w innej sprawie 30-latek. Popołudniem w ręce kryminalnych wpadł 27-latek. Policjanci czekali na niego na łódzkim lotnisku. Został zatrzymany chwilę po tym jak opuścił pokład samolotu. Przestępczą działalność prowadzili w okresie od października 2014 roku głównie na terenie Łodzi. Narkotyki rozprowadzali w środowisku pseudokibiców a także osób powiązanych z tym środowiskiem – informuje Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi.
Prokuratora Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim zastosowała wobec podejrzanych dozory policyjne, poręczenia majątkowe na łączną kwotę 35 tysięcy złotych oraz zakazy opuszczania kraju. Sprawa pozostaje rozwojowa, a policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.
- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców działają nie tylko w związku z zakłóceniami ładu i porządku przy okazji rozgrywek, ale także na bieżąco monitorują to środowisko pod kątem konfrontacji zantagonizowanych grup, przestępczości narkotykowej, czy też czerpania korzyści z produkcji i handlu nielegalnym alkoholem. To często środki finansowe pozyskane z przestępczego procederu służą do pokrywania kosztów obsługi medycznej i prawnej po tzw. ustawkach, finansowania wyjazdów czy tez pomocy rodzinom tymczasowo aresztowanych pseudokibiców – dodaje rzecznik Komendy.