Rowerowa wycieczka z OSiR-em [ZDJĘCIA]

Sobota, 27 sierpnia 20225
Blisko sto osób wzięło udział w sobotniej wycieczce rowerowej organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Tym razem trasa liczyła dwadzieścia kilometrów.

Ładuję galerię...

Wysokie temperatury i upalna aura nie odstraszyła miłośników jazdy na rowerach. W sobotniej wycieczce rowerowej udział wzięli starsi rowerzyści, rodziny z dziećmi oraz młodzież.

 

Jak podkreśla Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, limit uczestników wyznaczono na 100 osób, a zainteresowanie było jeszcze większe.

Dziś zdecydowaliśmy się na nieco inne rozwiązanie, więc trasę pokonujemy głównie po obrzeżach Piotrkowa. Wzięliśmy pod uwagę pogodę i wysokie temperatury, dlatego długość trasy to dwadzieścia kilometrów. Myślę, że to odpowiedni dystans na taką aurę. Przejdziemy m.in. w okolicach Słoneczka i zobaczymy m.in. powstający kompleks ulic, który ułatwi nam dojazd w to miejsce – mówił przed rozpoczęciem rajdu Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zbiórkę zaplanowano na parkingu przy jeziorze Bugaj. Rowerzyści przejechali obrzeżami miasta i leśnymi duktami na półmetek rajdu, który wyznaczono w Ostoi Pod Dębami. Tam na wszystkich czekał regeneracyjny poczęstunek. Były też gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Po krótkim odpoczynku uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną, która wiodła przez lasy oraz ul. Michałowską i osiedle Mickiewicza. Rajd zakończył się na parkingu przy ul. Partyzantów.

 

Jak zapowiedział Leszek Heinzel, jeśli tylko pogoda pozwoli, to jesienią OSiR zaprosi rowerzystów na kolejną wycieczkę rowerową.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cyklista ~cyklista (Gość)28.08.2022 08:14

Świetna inicjatywa propagujaca aktywny wypoczynek z jednym małym "ale", przy tej okazji należałoby także zadbać o bezpieczeństwo i nakazać uczestnikom jazdę w kaskach. Krew się we mnie gotyje gdy widzę dzieci i dorosłych na rowerach bez kasków. Lub sytuache gdzie tata nie ma kasku a dzieci tak, jaki przykład dajecie? Skutki kontaktu z asfaltem nawet przy znikomej prędkości mogą być katastrofalne - pomyślcie o tym.

42


super ~super (Gość)28.08.2022 20:10

Takie inicjatywy i działalność wzbudzają tylko pozytywne emocje.

40


cyklista ~cyklista (Gość)28.08.2022 08:26

Wspaniała inicjatywa służąca zdrowiu i rekreacji, z utęsknieniem czekamy na kolejną, jesienną, która zapowiedział pan dyrektor Leszek Heinzel.

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat