Rosną nowi radni?

Region Czwartek, 15 lutego 20244
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boryszowie odwiedzili Urząd Gminy w Grabicy. W czwartek (15.02.2024) uczniowie klasy VIII gościli m.in. w gabinecie wójta Krzysztofa Kulińskiego. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży ze strukturą organizacyjną Urzędu Gminy oraz zadaniami realizowanymi przez samorząd gminny.

Ładuję galerię...

Młodzież miała okazję uczestniczyć w XLVIII obradach Sesji Rady Gminy w Grabicy. Wizyta zorganizowana została w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.

To ważne, aby młode pokolenie miało świadomość, że ich głos i opinia są istotne dla rozwoju. Dzięki tego typu praktycznym lekcjom młodzież nie powinna mieć żadnych problemów w dorosłości z załatwianiem spraw urzędowych. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło młodzieży lepiej zrozumieć funkcjonowanie samorządu lokalnego, a także wyrazić swoje spojrzenie na sprawy dotyczące ich miejscowości - podkreślają urzędnicy i nauczyciele.

 

Podczas spotkania z wójtem Gminy Krzysztofem Kulińskim i pracownikami urzędu, młodzi ludzie mogli zapoznać się z zakresem obowiązków na poszczególnych stanowiskach służbowych


Wszyscy zebrani wspólnie zrobili sobie zdjęcie, które będzie pamiątką spotkania.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obs. ~obs. (Gość)17.02.2024 11:06

I bardzo dobrze. Niech ich sobie wójt "wychowuje". Jak tak edukacja wygląda dobrze widać na przykładzie większości radnych piotrkowskich. A więc ręka prawa ,lub lewa do góry albo kabaret ...ani mru ,mru....Cóż, efekty są jednak widoczne. Miasto rozwija się "dynamicznie"....a mieszkańcy żyją "dostatnie".

20


fdfdfdfdf ~fdfdfdfdf (Gość)16.02.2024 08:39

A z kim rozmawiali? Z Panią z sekretariatu? Władza prysnęła na wolne?

11


Anty PiS ~Anty PiS (Gość)16.02.2024 00:26

Chyba nowi bezradni...uczą ich jak się nie narobić a zarobić dobra kase

21


braawo ~braawo (Gość)15.02.2024 20:52

Tzw. młodzieżówki uczą, że można "siedziec" w polityce i dobrze z tego żyć, nie robiąc nic pozytecznego.

41


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat