- Zależy nam na sprawnym rozstrzygnięciu postępowania przetargowego, aby prace mogły wystartować jak najszybciej. Choć zdajemy sobie sprawę, że ze względu na złożoność inwestycji mogą pojawić się pytania od potencjalnych wykonawców co wydłuży procedurę - mówi Adam Karzewnik, wiceprezydent Piotrkowa.
Inwestycja zakłada kompletną metamorfozę tego miejsca. - Rewaloryzacja zieleńca zakłada m.in. budowę nowych oraz przebudowę istniejących alejek. W miejscu, w którym kiedyś miał znajdować się zabytkowy dworek, stanie portyk. Pojawią się także: altana, belwederek, trejaże oraz pergole. W ramach zagospodarowania terenu przewidziano także budowę letniej sceny, która znajdzie się przy budynku przewidzianym jako siedziba klubu młodzieżowego. Obok znajdzie się automatyczna toaleta podobna do tej, która stanęła na placu Niepodległości. Nie zabraknie również urządzeń do zabawy i ćwiczeń tj. placu zabaw oraz siłowni plenerowej. Całość uzupełnią ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz latarnie parkowe. Przewidziano również remont kładki, budowę pomostu oraz podestu widokowego z leżakami. Bardzo ważnym elementem prac będzie pielęgnacja i urządzenie zieleni, w tym specjalna aranżacja roślinności, w miejscu lokalizacji dawnego dworu. Znajdzie się miejsce na łąkę kwietną o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Projekt zakłada m.in. posadzenie 45 drzew, ponad 2,5 tys. krzewów oraz 7 tys. rośliny bylinowych - wyjaśnia Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.
Inwestycja ma być gotowa do połowy lipca 2022 roku, choć roboty w zakresie wniosku do WFOŚ (czyli w obrębie obszaru zabytkowego parku) – do 30.10.2021 r.