Pierwszym efektem spotkania było wspólne wystąpienie szefa Rejonowej Infrastruktury w Bydgoszczy (w imieniu jednostki wojskowej z Łasku), gminy Buczek oraz Zelowa do prezesa Zarządu Mazowieckiej Spółki Gazowniczej i Piotra Woźniaka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, głównego geologa kraju, w sprawie gazyfikacji. Władze miasta liczą, że starania o ciepło pochodzące z energii gazowej znajdą ostatecznie pozytywne zakończenie.
- Burmistrz Zelowa od początku 2012 roku prowadziła szereg działań mających na celu zarówno zachęcenie dodatkowych potencjalnych odbiorców, takich jak gmina Buczek i 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku, aby razem z naszą gminą włączyli się w inicjatywę ewentualnej gazyfikacji. Gmina prowadziła obszerną korespondencję z różnymi szczeblami władz PGNiG, by zainteresować je potrzebami w zakresie odbioru gazu przez gminę Zelów. Liczymy, że wspólne wystąpienie daje realne możliwości budowy nitki średniego ciśnienia gazu do Zelowa. Inwestycja staje się coraz bardziej realna - mówi wiceburmistrz Grzegorz Lorek.
- Istotnym czynnikiem może się okazać również rozbudowa Toruńskiego Zakładu Kosmetycznych Wyrobów Bawełnianych sp. z o.o. Ta fabryka jest również zainteresowana odbiorem gazu – dodaje.
JK
- Co wolno, a czego nie wolno Panu, Panie Prezydencie.
- Ostatki z Piliczanami w Sulejowie
- Po tragedii nastolatka. Znamy wyniki kontroli doraźnej w I LO w Piotrkowie
- Inspekcja Weterynaryjna ostrzega - ogniska ptasiej grypy
- Zakończyły się prace nad przebudową trzech odcinków dróg gminnych Aleksandrowa
- Boiska Sportowe nad zalewem w Czarnocinie
- Piotrków. Areszt dla czterech paserów
- Śmiertelny wypadek w Ostrowie. Dachował samochód. Nie żyje 69-letnia pasażerka
- Zderzenie dwóch aut przed pasami w Al. Armii Krajowej