Real pokonany

Strefa FM Czwartek, 15 grudnia 20167
Piotrkowianin pokonał w Lesznie pierwszoligowy Real Astromal 27:26 (22:22, 11:12) i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski, do rozstrzygnięcia tego pojedynku była jednak potrzebna dogrywka.

Do przerwy prowadzili gospodarze (12:11), którzy w drugiej połowie jeszcze powiększyli swoją przewagę, kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Real prowadził 18:14, dziesięć minut później piotrkowianie zdołali doprowadzić do wyrównania, a wkrótce potem objęli prowadzenie, nie udało im się go jednak utrzymać, co więcej gospodarze mogli wygrać to spotkanie, ale Artur Banisz obronił ostatni rzut Piotra Łuczaka i ostatecznie ta część meczu zakończyła się remisem 22:22, dlatego zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. W niej też emocji nie brakowało, żadna ze stron nie była w stanie wypracować bezpiecznej przewagi, przy stanie 26:26 decydującą bramkę, równo z końcową syreną, zdobył Mateusz Góralski (na zdjęciu), dla którego był to wyjątkowo udany dzień nie tylko z tego powodu, 12 grudnia selekcjonerzy reprezentacji Polski B Damian Wleklak i Marcin Lijewski powołali go na towarzyskie mecze z Węgrami, które odbędą się 28 i 29 grudnia, natomiast rywala, z którym Piotrkowianin zmierzy się w 1/8 finału Pucharu Polski poznamy w przyszłym roku.

Real Astromal Leszno  26:27 (22:22, 12:11) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Real Astromal Leszno: Skorupiński - Przekwas 6, Łuczak 6, Krystkowiak 6, Leder 3, Barłomiejczyk 2, Meissner 1, Wierucki 1, Pochopień 1, Szkudelski 1.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho, Schodowski - Nastaj 8, Tórz 5, Góralski 3, Krawczenko 3, Mróz 2, Iskra 2, Makowiejew 2, Pożarek 1, Wędrak 1, Surosz, Szczukocki, Andreou, Kuczyński.