Pucharowy finał na piotrkowskim stadionie

ePiotrkow Środa, 20 marca 2019308310
Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim odbędzie się w czerwcu na Miejskim Stadionie "Concordia" w Piotrkowie Trybunalskim. Taką decyzję podjęli członkowie prezydium Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Finał Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego miał się odbyć w Piotrkowie Trybunalskim już w ubiegłym roku, wówczas jednak do tego nie doszło, ponieważ nie pozwalał na to stan murawy. W tym roku ma być inaczej.

 

 - Obecnie trwają prace rekultywacyjne mające przygotować tę płytę do rozpoczynającej się już niedługo rundy wiosennej. Zapewniam, że murawa będzie bardzo dobrze przygotowana, a mecz odbędzie się w znakomitych warunkach - przekonuje Andrzej Ziębakowski, pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji, który opiekuje się stadionem. - Mimo kalendarzowej zimy, płyta jest w takiej kondycji, że już dziś spokojnie można byłoby rozgrywać mecze na stadionie miejskim - dodaje.

 

 - To duże wyróżnienie dla Piotrkowa. Kibice piłki nożnej w naszym mieście na taką imprezę czekają już od kilku lat. Będzie to wielkie piłkarskie święto. Słowa uznania i podziękowania kieruję do Adama Kaźmierczaka, prezesa ŁZPN, który obiecał nam przyznać takie wydarzenie i dotrzymał tej obietnicy. – podkreśla wiceprezydent Andrzej Kacperek.

 

Obecnie rozgrywki są na etapie ćwierćfinałów. Spośród czterech par wyłoniono już jednego półfinalistę. Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Sokoła Aleksandrów Łódzki. W pozostałych spotkaniach zagrają: Warta Sieradz z Pelikanem Łowicz, ŁKS II Łódź z Unią Skierniewice oraz RKS Radomsko z Wartą Działoszyn.

 

źródło: www.piotrkow.pl


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.03.2019 18:01

Duże wyróżnienie dla Piotrkowa ....????????????????

11


gość ~gość (Gość)21.03.2019 08:26

Po co utrzymywać takiego dziada co tylko z nim kłopot zaorać sprzedać postawić osiedle biedronkę a dzieci na ulicę .
Pod hasłem wciągamy dzieci do bramy.

22


ból głowy ~ból głowy (Gość)21.03.2019 09:01

Jak do finału "dojadą" rezerwy pierwszoligowego ŁKS jest duże prawdopodobieństwo, że zmierzą się z zespołem, którego kibice sympatyzują z Widzewem Łódź jak np. Pelikan Łowicz. Dla kibiców obu łódzkich klubów będzie taki mecz to prawdziwa gratka. Wtedy to będzie bolączka kiedy zjedzie się na ten Wiejski przepraszam Miejski stadion, po 500-1000 osób z jednej strony. W razie czego niech pan Kaźmierczak trzyma zastępczy stadion, bo w Piotrkowie w takim przypadku raczej nie da się bezpiecznie zorganizować takiego spotkania.

31


sztuka dla sztuki ~sztuka dla sztuki (Gość)21.03.2019 08:42

sztuczne boisko jak się nie mylę to miało powstać na jesień, ale tamtego roku. Tak obiecał w swoim programie przedwyborczym nasz prezydent Chojniak.

31


mydlenie oczu ~mydlenie oczu (Gość)20.03.2019 22:13

stadion i boiska na Żwirkach to niestety nie jest dobra wizytówka naszego miasta. Tam potrzeba dużej inwestycji by ten niby kompleks boisk miał czym się pochwalić. Najgorzej, że tam nie ma kto tak naprawdę o to wszystko powalczyć, brak prawdziwego gospodarza, który będzie tym żył 24 godziny na dobę i będzie chciał by to miejsce zaczęło się rozwijać. Główne boisko niczym nie powala i wstyd to pokazać w telewizji. Boczne boiska ostatnio nie dostały weryfikacji na mecz i póki co grupy młodzieżowe piotrkowskich klubów nie mają, gdzie rozgrywać meczów. Z tego co się słyszy kluby płacą słono za wynajem boisk. W tamtym roku miało powstać sztuczne boisko i zapowiedzi prezydenta na razie nie zostały spełnione, a dzieci trenujące tam z utęsknieniem czekają i należy mieć nadzieję, że przed 18 rokiem życie się doczekają cywilizowanego boiska.
Ostatnio zresztą udałem się na stadion by pobiegać, a ku mojemu zdziwieniu jedno z boisk bocznych było dużymi miejscami posypane piaskiem, tak jakby szykowane było do gry w plażówkę. Czyżby nie było już stać osir na posypanie boiska ziemią? Czy to jest może nowatorska metoda na poprawę boiska, ale chyba trwa w tych miejscach nie wyrośnie?

31


gość ~gość (Gość)20.03.2019 22:07

To główne boisko też nie jest git .
Najlepsze podejście władz to jest takie że są przecież orliki i tam dzieci mogą grać w piłkę ale nie grupy młodzieżowe które mecze rozgrywają już na dużym boisku po 11.
Takie duże miasto a boisk brak żenada .
A tłumaczenie że dużo dzieci trenuje i boiska nie wytrzymują natężenia to dlaczego nie zrobić dodatkowych np. na byłych basenach to chodzi o rozwój dzieci .
Wstyd włodarze .

31


eno ~eno (Gość)20.03.2019 17:40

jakie święto, jakie wyróżnienie, co ten gość gada. co tu mamy pokazać. stadion z jedną trybunką, raczej nie przystosowany do imprezy masowej, bez zegara, bez świateł, bez funkcjonalnego parkingu, mikroszatniami, z tojtojami itp. może murawa będzie git, ale...
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI i to bodajże jedyne miasto w Polsce bez stadionu i hali sportowej (bo te dwie hale Relaks i ZSP nr 4 nie nadają się do imprez masowych, bo żadna nie pomieści 999 osób na trybunach - pękły by w szwach).

70


gość ~gość (Gość)20.03.2019 17:33

Czyli główne boisko będzie super.
A boczne boiska dziury i piach na których trenują dzieci nie mówiąc o tym że nie dopuszczone do rozgrywek ligowych.
Cały obraz naszego miasta najważniejszy jeden mecz a resztę mają gdzieś.

21


gość ~gość (Gość)20.03.2019 15:59

Powtórka z przed roku?

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat