Wychodzący w Piotrkowie ,,Głos Trybunalski" żywo interesował się wydarzeniami w Warszawie wysyłając do stolicy nawet swojego korespondenta. 14 i 17 maja ukazały się specjalne dodatki związane z wydarzeniami majowymi. Także „Dziennik Narodowy" zwracał uwagę na zdarzenia w Warszawie i w Łodzi w dniach 12-15 maja 1926 r. 15 maja wydane zostały dwa dodatki nadzwyczajne informujące o zakończeniu walk i ustąpieniu prezydenta Wojciechowskiego. Zanim jednak prasa regionu piotrkowskiego pisała o przewrocie majowym ukazywały się artykuły dotyczące projektów naprawy Rzeczypospolitej, w tym zmniejszenia liczby posłów i nowych programów finansowych. W Archiwum Państwowym w Piotrkowie znajduje się kilka numerów Tygodnika Polityczno - Społeczno Ekonomicznego „Gazeta Radomskowska", który ukazywał się w każdą niedzielę.
Niestety w piotrkowskim archiwum nie ma numeru tygodnika z maja 1926 roku. Można znaleźć natomiast kilka „gorących" numerów wspomnianego na początku „Dziennika Narodowego".
14 maja również ..Głos Trybunalski" relacjonował: „Przez cały czwartek toczyły się zacięte walki o Belweder. (…) Nad miastem krążą liczne samoloty bojowe, które energicznie bombardują wojska marszałka. (...) Z godziny na godzinę jest oczekiwane zakończenie walk bratobójczych poprzez zajęcie całej Warszawy przez wojska marszałka Piłsudskiego. Pod
Ochotą zostały strącone 2 aeroplany bojowe, które silnie ostrzeliwały wojska Piłsudskiego. Dowódca fortecy Modlin pułkownik Jacyna zwrócił się do marszałka Piłsudskiego wyrażając chęć oddania się do jego dyspozycji.
14 maja w nadzwyczajnym dodatku popołudniowym „Głosu Trybunalskiego" możemy przeczytać krótkie notatki o wydarzeniach w wielu miastach kraju: Łodzi, Krakowie, Lwowie, Pabianicach, Czestochowie, Kutnie i oczywiście Warszawie. Na stronie drugiej pojawiły się informacje o krwawych walkach w stolicy i o spokoju w pozostałych miastach kraju.
15 maja (o 18.00) ukazał kolejny dodatek nadzwyczajny ,.Dziennika Narodowego", w którym znalazło się nieco więcej informacji niż we wcześniejszych wydaniach. Opublikowano komunikat Dowódcy Okręgu Korpusu w Łodzi gen. Małachowskiego, który nie owijał już w „bawełnę” i jasno stwierdził: Marszałek Piłsudski ogłosił dyktaturę!
W wyniku walk w dniach 12-15 maja 1926 roku zginęło 379 osób. Równo 9 lat po przewrocie majowym zmarł Józef Piłsudski.
Na podstawie książki "Uwarunkowania przewrotu majowego i jego oddźwięk w prasie regionu piotrkowskiego" z 2003 roku.