Advertisement

Przechowywali narkotyki i prawie 2 tony nielegalnego tytoniu

PolicjaTomaszów Piątek, 23 września 20227
Tomaszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających i magazynowanie ponad 1 700 kilogramów suszu tytoniowego oraz 220 kilogramów krajanki tytoniowej. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na ponad 1 mln złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Ładuję galerię...

Policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Dzięki ustaleniu jakim pojazdem się porusza, zatrzymali go po tym, jak wjechał na stację paliw przy ulicy Warszawskiej w Tomaszowie. Funkcjonariusze odkryli przy tej okazji, że mężczyzna kierował pojazdem, łamiąc sądowe zakazy. Ponadto podczas kontroli bagażu w plecaku należącym do mężczyzny policjanci ujawnili niewielką ilość marihuany.

To potwierdziło ustalenia policjantów i dało podstawy do przeprowadzenia przeszukania również w mieszkaniu 27-letniego tomaszowianina. Policjanci znaleźli ukryte w lodówce ponad 10 000 tabletek "ecstasy" oraz ponad 42 gramy marihuany. Z ustaleń policjantów wynikało też, że mężczyzna wynajmuje pomieszczenia, położone w innej części Tomaszowa. Tam zastali innego mężczyznę, zamiatającego podłogę z krajanki tytoniowej. Był to 26-letni znajomy zatrzymanego mężczyzny, który zajmował się produkcją nielegalnych środków - mówi asp. sztab. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

W pomieszczeniach odwiedzili mundurowi, znajdowała się maszyna do produkcji krajanki tytoniowej, rozsypany na ziemi susz tytoniowy oraz 9 kartonów wypełnionych liśćmi tytoniu.

Policjanci nielegalnym składzie wyrobów akcyzowych poinformowali funkcjonariuszy Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej, którym przekazano ponad 1 700 kilogramów suszu tytoniowego oraz 220 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie w podatku akcyzowym wyniosła ponad 1 mln złotych. W miejscu zamieszkania 26-latka policjanci ujawnili również ponad 1,5 grama marihuany - dodaje Stasiak.

 

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania marihuany, magazynowania wyrobów akcyzowych, usiłowania wytworzenia wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów. Ponadto starszy z nich odpowie za złamanie sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi i posiadania ponad 10 tysięcy tabletek ekstazy. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Na wniosek Prokuratora Rejonowego, wobec 27-latka sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Młodszy z podejrzanych trafił pod dozór policyjny.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)23.09.2022 13:07

Ktos pieknie kabluje ze takie sukcesy psiarnia odnosi.

51


Kwadrat ~Kwadrat (Gość)23.09.2022 22:15

I o tej akcji możemy mówić w kategorii sukcesu. W końcu złapali kogoś konkretnego a nie dziadka na bazarku z kartonem szlug bez akcyzy

40


morał ~morał (Gość)23.09.2022 10:51

Uszczuplenie podatku to pestka w porównaniu uszczuplenia setkom osób zdrowia.

61


go?ć_wolf ~go?ć_wolf (Gość)23.09.2022 09:51

Więcej takich akcji proszec

62


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)23.09.2022 09:44

Węgiel trudno dostępny, to gościu zaopatrzył się w 2 tony suszu. Sam Prezes mówił, że "Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oczywiście oponami i tym podobnymi szkodliwymi rzeczami, (...) bo po prostu Polska musi być ogrzana".

120


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat