Advertisement

Prokuratura przyjrzy się Europie?

Strefa FM Środa, 22 lutego 202336
Jeden ze słuchaczy Strefy FM zwrócił uwagę na wystające z chodnika pręty tuż przy budynku dawnej restauracji Europa przy ul. Stronczyńskiego w Piotrkowie. Jego zdaniem, może tam dojść do tragedii i prosi o interwencję w tej sprawie. Okazuje się, że sprawa została zgłoszona do prokuratury przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Ładuję galerię...

W skierowanej do redakcji wiadomości czytamy:

W dniu wczorajszym (21.02.2023r.) przechadzaliśmy się porą wieczorną wraz z rodziną ulicą Stronczyńskiego od strony Wojska Polskiego. Żona dosłownie nadziała się na pręty zbrojące, wystające z chodnika i zniszczyła sobie kurtkę. Dzisiaj zobaczyłem w Internecie temat budynku Europy z zeszłego tygodnia i "obsypujące się cegły". Czy tak ma wyglądać zabezpieczenie terenu zapewniające bezpieczeństwo mieszkańcom? Czy właściciel ruiny ma zgodę na zajmowanie pasa ruchu drogowego, umieszczając groźne dla zdrowia i życia metalowe szpile w chodniku? Proszę o poważne podejście do tematu, gdyż tamtędy przechodzi codziennie wiele dzieci i naprawdę komuś stanie się w pewnym momencie krzywda.

Głos w tej sprawie zabrał na środowej sesji Rady Miasta Waldemar Gumienny, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Informacja o takim zdarzeniu została przyjęta i w związku z taką sytuacją skierowaliśmy wniosek do prokuratury o podjęcie stosownego postępowania w tym zakresie. Ściany zewnętrzne tego budynku są wpisane w rejestr zabytków. Co do rozbiórki obiektu, mamy problemy, ponieważ musimy mieć zgodę konserwatora zabytków, a mamy już przypadki, że na niektóre rozbiórki konserwator się nie godzi - wyjaśnia Waldemar Gumienny.

O złym stanie technicznym budynku po dawnej restauracji Europa informowaliśmy niejednokrotnie.


Zainteresował temat?

13

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

powiernik powiernikranga13.03.2023 22:49

Zastanawiam się, czy Miasto mogłoby nałożyć specjalny wysoki podatek od nieruchomości, które nie są używane powiedzmy od 10 lat. To pomogłoby przyspieszyć kilka spraw.

10


realista ~realista (Gość)23.02.2023 13:49

Nie takie zabytki się rozbierało w tym mieście i na ich miejscu budowało jakieś centerka handlowo gastronomiczne.Czy konserwator wtedy się zdrzemnął?.Następna ruina która lada moment się zawali to obiekt przy wojska polskiego z widokiem na zamek.Jaki pan taki kram.Żal tego miasta,które oplotła pajęczyna kunktatorstwa i niemocy.

142


Gufi ~Gufi (Gość)24.02.2023 21:44

Ciekawe kto zostanie ukarany jak komuś coś poważniejszego się stanie...? Właściciel "biznesman" czy pan konserwator zabytków...?

80


Konserwa ~Konserwa (Gość)23.02.2023 13:28

Oj doczepiliście się konserwatora zabytków. Doczepcie się właściciela złotoustego który nabywając ten zabytek zgodnie z ustawą miał obowiązek dbac o budynek i utrzymywać w jak najlepszej kondycji. Jak wiadomo kupił go tylko po to by się zawalił i by sprzedać potem atrakcyjną działkę

150


Marek Dąbrowski Marek Dąbrowskiranga24.02.2023 18:55

Jak potrzeba, to prokuratura "czeka" ponad 20 lat na zajęcie się sprawą.

60


.... ~.... (Gość)24.02.2023 08:36

Te alejki z piachu czy innego dziadostwa w parkach po których po deszczu nie można się poruszać to też nakaz konserwatora zabytków

51


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)24.02.2023 08:20

Zapraszamy fotoreportera na ul.Dąbrowskiego ! Tutaj też dawno powinien interweniować inspektor budowlany i prokurator bo to celowe działania przy tej ruinie na rogu !

71


Zygmunt 3 Faza ~Zygmunt 3 Faza (Gość)22.02.2023 16:38

Wow po tylu latach prokurator zauważył problem,pogratulować tępą

201


Lopez 1951 ~Lopez 1951 (Gość)22.02.2023 14:36

Do konserwatora jaki to jest zabytek ten gałgan stojący w centrum miasta wyburzyć jeśli jest właściciel to miasto powinno dać czas na zburzenie lub odrestaurowanie jeśli nie to wyburzyć i wybudować nowy budynek

204


Bidon ~Bidon (Gość)22.02.2023 19:44

To niech konserwator wyremontuje i zadba o zabytek a nie patrzy jak niszczeje

96


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat