- Ten projekt realizujemy od 2016 roku, a w grudniu 2019 nastąpi jego zakończenie. Projekt jest ważny dla miasta Piotrkowa i jego mieszkańców, urzędników, ale także dla inwestorów i przedsiębiorców ponieważ jest to inicjatywa innowacyjna, która podniesie jakość danych geodezyjnych. Będziemy mogli też zaoferować klientom naszego urzędu nowe usługi elektroniczne, dzięki którym będą mogli szybciej i łatwiej załatwiać sprawy urzędowe - powiedział nam Krzysztof Studziżur, główny geodeta miasta Piotrkow Trybunalskiego.
Działania związane z realizacją projektu obejmują zbiory danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz oprogramowanie teleinformatyczne wykorzystywane do prowadzenia tego zasobu. Dostosowanie danych przestrzennych do wymogów prawnych umożliwi poszerzenie zakresu e-usług, które świadczy Urząd Miasta. Dzięki wprowadzeniu projektu e-geodezja, geodeci, instytucje i osoby prywatne będą mogły zdecydowanie sprawniej załatwić swoje sprawy związane z m.in. z opracowaniem graficznym np. map, profili, czy dokumentów kartograficznych.
Wartość całego projektu to niespełna 5,67 mln zł, a nieco ponad 3,93 mln zł pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej.