Pracowity weekend zapaśników i zapaśniczek

Środa, 08 marca 20177
Zawodniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego rywalizowały w Bielawie podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek oraz III Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Młodziczek, natomiast zapaśnicy walczyli o medale podczas Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego „Thor Masters", który odbył się w Danii oraz w Warszawie podczas I Pucharu Polski Kadetów.

Zapaśniczki wywalczyły w Bielawie aż szesnaście medali, na najwyższym stopniu podium stanęły: Martyna Dytrych w kategorii wagowej 48 kg, Patrycja Wochna w kat. 65 kg, Nikoletta Szewczuk w kat. 44 kg oraz Julia Dolna w kat. 32 kg. Srebrne krążki wywalczyły Wiktoria Antosik w kat. 48 kg, Julia Michalska w kat. 51 kg oraz Kinga Jaroniek w kat. 32 kg, natomiast brązowe medale zdobyły: Nikola Dytrych w kat. 44 kg, Aleksandra Skudlara w kat. 55 kg, Izabela Sekuła w kat. 59 kg, a także Julia Jagodzińska, Natalia Jagodzińska, Wiktoria Jaroniek, Julia Gawłowska, Dominika Jaroszewska i Małgorzata Olenicz.

W punktacji klubowej juniorek AKS uplasował się na pierwszym miejscu przed Slavią Ruda Ślaska i Juniorem Dzierżoniów.

Przed piotrkowskimi zawodniczkami kolejny, poważny start, a konkretnie I Puchar Polski Kadetek i Mistrzostwa Polski Juniorek, które 17-18 marca odbędą się w Zamościu.

Zapaśnicy walczyli w duńskim Nykobin oraz w Warszawie, w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym "Thor Masters" wystartowali m.in. Mateusz Bernatek, który zajął 3. miejsce w kategorii 66 kg, a także Radosław Grzybicki, który uplasował się na 8. pozycji w kat. 98 kg.

Tymczasem w Warszawie odbył się I Puchar Polski Kadetów, 3. miejsce w kat. 54 kg zajął Jakub Łysoń, a na 5. miejscu rywalizację zakończyli Filip Łysoń (kat. 46 kg) oraz Karol Socha (kat. 58 kg).