Poseł Małgorzata Janowska wraca do PiS

PAPBełchatów Czwartek, 15 lipca 202149
Mamy już 232 osoby w naszym klubie; poseł Małgorzata Janowska wraca do klubu PiS; przechodzi do Partii Republikańskiej - poinformował w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pochodząca z Bełchatowa polityk zapowiedziała, że w najbliższym czasie zostanie przedstawiony program specjalnie przygotowany dla Bełchatowa.
fot. profil FB Małgorzaty Janowskiej fot. profil FB Małgorzaty Janowskiej

Pod koniec czerwca posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili, że opuszczają klub PiS i powołują w Sejmie koło Wybór Polska. Po ich odejściu klub PiS liczył 229 osób, więc utracił większość w Sejmie. Na początku lipca do klubu PiS powrócili - jako przedstawiciele Partii Republikańskiej - poseł Lech Kołakowski (odszedł z PiS jesienią ub.r.), a także Arkadiusz Czartoryski.

 

"Chciałem powiadomić o tym, że mamy już 232 osoby w naszym klubie, że pani poseł Janowska - co prawda, nad czym boleję, zmieniając partię - zdecydowała się na powrót do nas" - oświadczył w środę prezes PiS.

 

Jak dodał Janowską i PiS poróżnił stosunek do pewnych spraw odnoszących się do energetyki, a dokładne do Bełchatowa i przyszłości tego miasta. "Ale doszliśmy tutaj do porozumienia, bardzo konkretnego, uczestniczył w tym także pan premier i są wszelkie podstawy do tego, żeby ta nasza jedność, która przez długi czas trwała, została odnowiona" - powiedział szef PiS.

 

Wskazywał, że nowa partia - Partia Republikańska - "coraz bardziej zabiera posłów" Prawu i Sprawiedliwości. "Bolejemy nad tym, ale ważne jest, że klub odbudowuje swoją większość i w tej chwili ta strata wynosi już tylko jedną osobę" - zaznaczył.

 

Kaczyński oświadczył, że bardzo cieszy się z powrotu Janowskiej do klubu PiS. "Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze przy kolejnych okazjach o tego rodzaju sprawach informować, ale być może to będą osoby, które nigdy nie były u nas" - przyznał Kaczyński.

 

Janowska potwierdziła, że faktycznie powodem jej wyjścia z klubu PiS była różnica zdań w kwestii sektora energetycznego. Ale - podkreśliła - teraz te rozmowy się odbyły, podziękowała za nie prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz prezesowi Republikanów Adamowi Bielanowi.

 

"Mamy wspólny cel - walczyć o bezpieczeństwo energetyczne, w najbliższym czasie zostanie przedstawiony program specjalnie przygotowany dla Bełchatowa" - zapowiedziała dodając, że ma go przedstawić premier Mateusz Morawiecki.

 

Janowska zapewniła, że walczy o swoje miasto - Bełchatów, o swój region, ale przede wszystkim o "mieszkańców, żeby mieli zagwarantowaną pracę, bezpieczeństwo, żeby czuli się dobrze w swoim mieście i żeby to miasto nie stało się martwym miastem".

 

Bielan w kontekście powrotu Janowskiej do klubu PiS wyraził nadzieję, że to nie jest ostatnia dobra wiadomość. Dodał, że bardzo cieszy się, że posłanka wstępuje w szeregi Partii Republikańskiej.

 

Jak dodał, powrót Janowskiej do klubu PiS jest bardzo ważny, gdyż w najbliższym czasie odbędą się bardzo ważne głosowania dotyczące Polskiego Ładu. "Ważnego programu rozwoju naszej ojczyzny przez następne lata i dzięki powrotowi pani poseł perspektywy na te głosowania są znacznie bardziej dla nas optymistyczne" - ocenił Bielan.

 

Mówił, że Janowska "niczym lwica walczyła o swoje miasto, o swoje zakłady pracy". "Jest dobrym posłem związanym z ziemią bełchatowską" - zapewnił.

 

"Myślę, że w najbliższych tygodniach, miesiącach zarówno prezes Kaczyński, jak i premier Morawiecki ogłoszą w Bełchatowie plan dla Bełchatowa" - stwierdził Bielan. 

 

autor: Rafał Białkowski, Aleksandra Rebelińska, Karol Kostrzewa

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

7


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)15.07.2021 23:31

Odchodzą, wracają - honoru nie mają...
Posłowie z Bandy Czworga zmieniają zdanie częściej niż skarpetki. Wszystko zależy od tego, co im się aktualnie bardziej opłaca. A ciemniaki przy urnach wciąż wybierają pookrągłostołowe popłuczyny, bo tak się przyzwyczaili.
Szkoda strzępić ryja.

Cytuję:
"Mamy wspólny cel - walczyć o bezpieczeństwo energetyczne, w najbliższym czasie zostanie przedstawiony program specjalnie przygotowany dla Bełchatowa" - zapowiedziała dodając, że ma go przedstawić premier Mateusz Morawiecki.


A to "bezpieczeństwo energetyczne" będzie polegać na zamykaniu kopalń węgla i stopniowym wyłączaniu elektrowni węglowych. Póki co, taniej i odpowiednio wydajnej alternatywy nie ma. Ale zdrowy rozsądek już dawno zastąpiła lewacka ideologia. Zdrajcy Polski podpisali chore zobowiązania, i teraz muszą się z tego wywiązać. Łapówki przecież już dawno wzięte. I tak za te wszystkie zmiany zapłaci zwykły szary podatnik, który jest na samym dole społecznej piramidy.
Aaaa, szkoda strzępić ryja...

71


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.07.2021 09:58

Kaczyński przejdzie do historii jako dobry strateg polityczny i twórca lepszej polski sami z tego już korzystacie

720


stefan ~stefan (Gość)17.07.2021 07:08

Od sierpnia pis podnosi ceny gazu o 12% a prądu o 20%,czy barachło zadowolone ?

51


wkurzony ~wkurzony (Gość)16.07.2021 07:36

co za to dostała?

40


Moher ~Moher (Gość)15.07.2021 16:24

Kim jest Kaczyński? Wstyd onim pisac

95


Wyborca ~Wyborca (Gość)15.07.2021 18:48

Apel do Pani poseł o zdanie mandatu posla

160


ja ~ja (Gość)15.07.2021 12:44

Bez honoru - to mało powiedzieć...

191


Kukiowiec ~Kukiowiec (Gość)15.07.2021 17:15

Pani Małgorzato - to już PiS nie prześladuje członków Pani rodziny?

143


Mosiek ~Mosiek (Gość)15.07.2021 18:02

Poloczki wasze kamienice a nasz sejm i rząd Macie niedługo pracę za michę ryzu

81


hiacynta ~hiacynta (Gość)15.07.2021 11:14

Naród bał się euro. Po 6 latach rządów kaczescu okazało się, że przyczyną drożyzny jest złotówka pozostawiona w łapach mafii.

112


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat