Poseł Małgorzata Janowska wraca do PiS

PAPBełchatów Czwartek, 15 lipca 202149
Mamy już 232 osoby w naszym klubie; poseł Małgorzata Janowska wraca do klubu PiS; przechodzi do Partii Republikańskiej - poinformował w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pochodząca z Bełchatowa polityk zapowiedziała, że w najbliższym czasie zostanie przedstawiony program specjalnie przygotowany dla Bełchatowa.
fot. profil FB Małgorzaty Janowskiej fot. profil FB Małgorzaty Janowskiej

Pod koniec czerwca posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili, że opuszczają klub PiS i powołują w Sejmie koło Wybór Polska. Po ich odejściu klub PiS liczył 229 osób, więc utracił większość w Sejmie. Na początku lipca do klubu PiS powrócili - jako przedstawiciele Partii Republikańskiej - poseł Lech Kołakowski (odszedł z PiS jesienią ub.r.), a także Arkadiusz Czartoryski.

 

"Chciałem powiadomić o tym, że mamy już 232 osoby w naszym klubie, że pani poseł Janowska - co prawda, nad czym boleję, zmieniając partię - zdecydowała się na powrót do nas" - oświadczył w środę prezes PiS.

 

Jak dodał Janowską i PiS poróżnił stosunek do pewnych spraw odnoszących się do energetyki, a dokładne do Bełchatowa i przyszłości tego miasta. "Ale doszliśmy tutaj do porozumienia, bardzo konkretnego, uczestniczył w tym także pan premier i są wszelkie podstawy do tego, żeby ta nasza jedność, która przez długi czas trwała, została odnowiona" - powiedział szef PiS.

 

Wskazywał, że nowa partia - Partia Republikańska - "coraz bardziej zabiera posłów" Prawu i Sprawiedliwości. "Bolejemy nad tym, ale ważne jest, że klub odbudowuje swoją większość i w tej chwili ta strata wynosi już tylko jedną osobę" - zaznaczył.

 

Kaczyński oświadczył, że bardzo cieszy się z powrotu Janowskiej do klubu PiS. "Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze przy kolejnych okazjach o tego rodzaju sprawach informować, ale być może to będą osoby, które nigdy nie były u nas" - przyznał Kaczyński.

 

Janowska potwierdziła, że faktycznie powodem jej wyjścia z klubu PiS była różnica zdań w kwestii sektora energetycznego. Ale - podkreśliła - teraz te rozmowy się odbyły, podziękowała za nie prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz prezesowi Republikanów Adamowi Bielanowi.

 

"Mamy wspólny cel - walczyć o bezpieczeństwo energetyczne, w najbliższym czasie zostanie przedstawiony program specjalnie przygotowany dla Bełchatowa" - zapowiedziała dodając, że ma go przedstawić premier Mateusz Morawiecki.

 

Janowska zapewniła, że walczy o swoje miasto - Bełchatów, o swój region, ale przede wszystkim o "mieszkańców, żeby mieli zagwarantowaną pracę, bezpieczeństwo, żeby czuli się dobrze w swoim mieście i żeby to miasto nie stało się martwym miastem".

 

Bielan w kontekście powrotu Janowskiej do klubu PiS wyraził nadzieję, że to nie jest ostatnia dobra wiadomość. Dodał, że bardzo cieszy się, że posłanka wstępuje w szeregi Partii Republikańskiej.

 

Jak dodał, powrót Janowskiej do klubu PiS jest bardzo ważny, gdyż w najbliższym czasie odbędą się bardzo ważne głosowania dotyczące Polskiego Ładu. "Ważnego programu rozwoju naszej ojczyzny przez następne lata i dzięki powrotowi pani poseł perspektywy na te głosowania są znacznie bardziej dla nas optymistyczne" - ocenił Bielan.

 

Mówił, że Janowska "niczym lwica walczyła o swoje miasto, o swoje zakłady pracy". "Jest dobrym posłem związanym z ziemią bełchatowską" - zapewnił.

 

"Myślę, że w najbliższych tygodniach, miesiącach zarówno prezes Kaczyński, jak i premier Morawiecki ogłoszą w Bełchatowie plan dla Bełchatowa" - stwierdził Bielan. 

 

autor: Rafał Białkowski, Aleksandra Rebelińska, Karol Kostrzewa

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

7


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)15.07.2021 09:36

Kurczę blade. Jarosław Kaczyński wejdzie pewnie do historii jako ten, który "przerąbał" społeczeństwo na pół, a najlepiej to widać w Sejmie, władzy ustawodawczej, gdzie rządzenie odbywa się przewagą dwóch, trzech głosów. Chyba na całym świecie nie ma takiej identycznej sytuacji. Typowe polskie piekiełko, w którym Jarosław Kaczyński czuje się jak przysłowiowa kaczka w wodzie.

156


spr. ~spr. (Gość)15.07.2021 09:54

Jedynie poseł Z.Girzyński zachowal twarz. Mam nadzieję , że do końca. Buc bo buc ale charakterny. Chociaż jest sposób aby zaistnieć w lokalnej społeczności. Odchodzę coś wytarguję i wracam.

81


w pissdu ~w pissdu (Gość)15.07.2021 09:53

Osłabianie Unii Europejskiej, wyłamywanie się z przyjętych zobowiązań przynosi korzyści putinowskiej Rosji. Tak jak bratanie się z Orbanem, Salwinim, Le Pen i resztą jego utrzymanków. To obrzydliwe i wyjątkowo cyniczne w tej sytuacji mieszać w pustych łepetynach znacznej części tego Narodu frazesami o niezależności. Chyba, że od rozumu.

55


Jar ~Jar (Gość)15.07.2021 09:48

Ludzie bez honoru kupowani przez dojną zmianę zawsze pójdą tam gdzie mają korzyść!!!

104


Merol ~Merol (Gość)15.07.2021 09:12

Czyżby rodzina poseł wróciła do rady nadzorczej spółeczki skarbu państwa ???

214


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat