Porażki piotrkowskich drużyn. Powrót Inny Krzysztoszek

Strefa FM Sobota, 15 września 201215
To nie była niestety udana sobota dla piotrkowskich drużyn występujących w Superlidze PGNiG piłki ręcznej. Wyjazdowe mecze przegrała zarówno Piotrcovia jak i Piotrkowianin. Zwraca uwagę powrót na ligowe parkiety grającej trenerki Piotrcovii Inny Krzysztoszek.

Piotrcovia przegrała w meczu 2. kolejki żeńskiej Superligi ze Startem Elbląg 26:30 (14:16). Fatalnie dla naszych szczypiornistek ułożył się początek meczu. W 11. minucie Start prowadził aż 9:2. Piotrcovia, grająca bez Agaty Wypych, próbowała gonić wynik, ale w efekcie przegrała różnicą czterech bramek. Po prawie półtorarocznej przerwie na ligowe parkiety wróciła Inna Krzysztoszek. Grająca trenerka Piotrcovii rzuciła cztery bramki, ale nie była w stanie zapobiec porażce.

Znacznie lepszy początek meczu zanotowali piłkarze ręczni Piotrkowianina. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego prowadzili w 22. minucie 9:8. Później jednak do głosu doszła Gaz-System Pogoń Szczecin. Gospodarze wygrali 33:28, a o ich wygranej zdecydowały pierwsze minuty drugiej połowy kiedy to wypracowali sobie przewagę 6-7 bramek.

Start Elbląg - Piotrcovia 30:26 (16:14)

Piotrcovia: Skura, Jurkowska - Sobińska 3, Mielczewska 3, Waga 4, Cieślak 2, Brzezowska 1, Szafnicka 8, Krzysztoszek 4, Olek, Sadowska 1.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Piotrkowianin 33:28 (14:12)

Piotrkowianin: Ner, Wnuk - Mróz 2, Matyjasik, Trojanowski 6, Miszka 3, Pilitowski 5, Woynowski 4, Tórz 1, Iskra, Rózański 1, Gomólka 2, Krawczyk 2, Daćko 1, Pożarek 1, Skalski.