Porażka na zakończenie trudnego sezonu

Strefa FM Środa, 17 maja 20179
UKS PCM Kościerzyna to jedyny zespół z dolnej szóstki PGNiG Superligi, którego Piotrcovia w tym sezonie nie pokonała, w środę piotrkowianki przegrały z tą drużyną w ostatnim meczu sezonu 26:29 (18:18). Piotrkowianki już przed tym spotkaniem wiedziały, że zakończą obecne rozgrywki na ósmym miejscu w tabeli, natomiast ich rywalki walczyły o uniknięcie baraży i zwłaszcza w drugiej połowie były bardziej zdeterminowane.
Po meczu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia z kibicami. Fot.: K. BudnyPo meczu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia z kibicami. Fot.: K. Budny

Wynik tego spotkania otworzyła Zorica Despodovska, zawodniczki z Kościerzyny natychmiast próbowały wyrównać, ale piotrkowianki przechwyciły piłkę, wyprowadzając kontrę, mogło być 2:0, ale Monika Kopertowska trafiła w słupek. Piotrcovia zbyt długo nie utrzymała prowadzenia, ponieważ po trzech minutach tego spotkania przegrywała już 2:3. Cztery minuty później Andjela Ivanović doprowadziła do wyrównania (4:4) i właściwie już do końca pierwszej połowy wynik oscylował wokół remisu.

W drugiej połowie piotrkowianki zagrały dużo gorzej, choć na wynik przełożyło się to mniej więcej od 42. minuty, wówczas przyjezdne wypracowały dwubramkową przewagę, której nie oddały już do końca spotkania. Pięć minut przed końcem prowadziły już 28:24, ostatecznie to spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 29:26.

- Zależało nam na tym, żeby zakończyć ten sezon zwycięstwem, ale z taką grą w obronie i w ataku było to niemożliwe. Zakończyłyśmy sezon na ósmym miejscu, już wcześniej zagwarantowałyśmy sobie utrzymanie, choć założenia oczywiście były inne, mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie dużo lepiej – powiedziała Anna Szafnicka, kapitan Piotrcovii.

- W tym sezonie nie udało nam się wygrać z tym zespołem, przyczyną porażki jest bez wątpienia bardzo słaba gra w obronie, poza tym nasze rywalki były chyba bardziej zmotywowane, ponieważ nadal walczą o utrzymanie - podsumował Rafał Przybylski, trener Piotrcovii.

Zawodniczki Piotrcovii będą trenować do końca miesiąca, później rozpoczną wakacje, ponownie spotkają się w połowie lipca. W jakim składzie? O tym będziemy informować na bieżąco.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:29 (18:18) UKS PCM Kościerzyna

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Despodovska 9/4, Kopertowska 4, Kucharska 4, Belmas 3, Dronzikowska 3, Klonowska 2, Ivanović 1, Marszałek, Wypych, Szafnicka.

UKS PCM Kościerzyna: Liskowska, Kordunowska-Lupa - Krajewska 6, Białek 5, Belter 4/1, Konofał 3/1, Ziółkowska 3, Rogożeńska 3, Jakubowska 2, Neitsch 2, Sus 1.