Polonia przegrywa ostatni mecz rundy jesiennej

Strefa FM Poniedziałek, 16 listopada 20205
Piłkarze Polonii Piotrków nie będą dobrze wspominać ostatniego meczu rundy jesiennej IV ligi łódzkiej. W 19. kolejce rozgrywek podejmowali na stadionie przy ul. Reagana LKS Kwiatkowice, który dzięki bramce zdobytej w ostatnich sekundach spotkania zdołał wywieźć z Piotrkowa 3 pkt.

Końcowego wyniku nie zapowiadała pierwsza połowa. Mecz był wyrównany, ale to poloniści wykazali się większą skutecznością i w 31. minucie bramkę na 1:0 zdobył Jakub Bąbol. Piotrkowianie zdołali utrzymać prowadzenie aż do przerwy i do szatni schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu.

Druga odsłona należała niestety do przyjezdnych, którzy w 66. minucie zdołali zdobyć wyrównujące trafienie. Kolejne minuty to typowy mecz walki i czekanie na błąd rywala. Remis utrzymywał się aż do doliczonego czasu i już wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ale niestety w w 93. minucie bramkę na 1:2 zdobył zawodnik LKS-u. Poloniści zarobili jeszcze żółtą kartkę, ale nie udało im się już wyrównać.

Polonia na półmetku rozgrywek i finiszu rundy jesiennej zajmuje 11. miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej. W 19. spotkaniach piotrkowianie zgromadzili 23 punkty - 7 meczów wygrali, 2 zremisowali a 10 razy schodzili z boiska pokonani.

PKS Polonia Piotrków - LKS Kwiatkowice 1:2 (1:0)

Bramki: 31' Jakub Bąbol

Polonia: Szymon Malicki - Kamil Kozanecki, Adam Raszewski (66' Krystian Wojtczak), Daniel Nowaczyk, Marcin Mielczarski, Mateusz Jakubiak, Wiktor Jagodziński, Jakub Bąbol, Mateusz Stolarczyk, Tobiasz Olowo (72' Patryk Grzesiuk), Tomasz Bąkowicz

Żółte kartki: Patryk Grzesiuk, Daniel Nowaczyk, Jakub Bąbol