Polonia pokazała jak zwyciężać, Piotrcovia i Piotrkowianin wzięły z niej przykład

Strefa FM Niedziela, 20 września 20153
Wszystkie piotrkowskie zespoły wygrały swoje sobotnie mecze. Sygnał do boju dała Polonia, zespół trenera Roberta Grzesiuka wybiegł na boisko jako pierwszy i zdeklasował dotychczasowego wicelidera IV ligi łódzkiej Omegę Kleszczów, wygrywając aż 6:0 (3:0). Przykład z polonistów wzięły też piotrkowskie szczypiornistki oraz szczypiorniści. Piotrcovia pokonała KPR Jelenia Góra 30:25 (15:15), a Piotrkowianin wygrał z KSSPR Końskie 33:27 (17:10).
Agata Wypych po raz kolejny była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek Piotrcovii. Fot.: MCAgata Wypych po raz kolejny była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek Piotrcovii. Fot.: MC

Przed meczem Polonii z Omegą Kleszczów wydawało się, że piotrkowski zespół się nieco pogubił, w środę poloniści po słabym meczu przegrali z przeciętnym Zawiszą Rzgów 1:3 (0:1), dlatego faworytem sobotniego spotkania był zespół z Kleszczowa. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się jednak dla piotrkowian, już w pierwszej minucie Adrian Ulfik wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gospodarze mogli później wyrównać, ale Krzysztof Kowalski nie wykorzystał rzutu karnego, tymczasemw 41. minucie spotkania Adrian Ulfik strzelił kolejną bramkę dla Polonii, a tuż przed końcem pierwszej połowy trzeciego goladla gości dołożył Adrian Malicki. Po przerwie piotrkowski zespół też nie zamierzał zwalniać tempa, w 59. minucie meczu swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobył Adrian Ulfik, później Paweł Wiśniewski jeszcze dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki, najpierw pokonał go Tomasz Dura, a następnie Eryk Sulikowski, tym samym poloniści pokazali, że kryzys mają już chyba za sobą, ale o tym, czy faktycznie tak jest będzie można powiedzieć po meczu z Astorią Szczerców, który odbędzie się w sobotę, 26 września na stadionie przy ulicy Broniewskiego o godzinie 16.00.

- Wyciągnęliśmy wnioski z ostatniego spotkania, po meczu z Zawiszą Rzgów odbyliśmy szczerą, męską rozmowę, z której wynikało, że musimy się bardziej zaangażować, jak widać pomogło – powiedział Adrian Ulfik.

- Narzuciliśmy tutaj swój styl gry, byliśmy bardzo zdeterminowani i prawie wszystko nam w tym meczu wychodziło, przede wszystkimpoprawiliśmy grę w obronie. Mogliśmy strzelić nawet dziewięć bramek, jestem bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu- podsumował Robert Grzesiuk, trener polonistów.

Gdy mecz w Kleszczowie dobiegał końca do wyjścia na parkiet przygotowywały się zawodniczki Piotrcovii. Piotrkowskie szczypiornistki chciały się zrehabilitować za porażkę z chorzowskim Ruchem, ale po pierwszych kilku minutach wydawało się, że się to nie uda, rywal, czyli wyszedł bowiem na trzybramkowe prowadzenie. W końcu piotrkowianki się obudziły i zaczęły „gonić” wynik. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15, spora w tym zasługa Katarzyny Sobińskiej, która zdobyła w tym meczu 7 bramek. Na początku drugiej połowy do bramki rywalek trafiły kolejno Paulina Marszałek, Katarzyna Sobińska i Katarzyna Piecaba, wyprowadzając swój zespół na trzybramkowe prowadzenie. Goście co prawda zdołali później wyrównać, ale tylko na chwilę. Piotrcovia nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa, ostatecznie wygrywając to spotkanie 30:25.

- Dwa punkty na pewno cieszą, ale dziewczyny nie pokazały pełni swoich umiejętności, na treningach wygląda to dużo lepiej, teraz muszę się dowiedzieć dlaczego tak jest – powiedział po meczu Michał Pastuszko, trener Piotrcovii.

Już w najbliższy wtorek, 22 września Piotrcovia rozegra kolejny mecz, tym razem zmierzy się w Szczecinie z tamtejszą Pogonią. Kilka dni dłużej będą odpoczywać piotrkowscy szczypiorniści, którzy w sobotę bez większych problemów pokonali KSSPR Końskie 33:27, już do przerwy prowadząc siedmioma bramkami. Dzięki temu zwycięstwu zespół trenera Rafała Przybylskiego prowadzi w tabeli I ligi (grupa B). 26 września lider podejmie w hali Relax MTS Chrzanów, początek tego spotkania o godzinie 15.00, trzy godziny później w tym samym miejscu rozpocznie się mecz MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Omega Kleszczów 0:6 (0:3) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(Adrian Ulfik 1, 41, 59, Adrian Malicki 45, Tomasz Dura 86, Eryk Sulikowski 88)

Omega Kleszczów: Paweł Wiśniewski – Słomian, Jacak, Radziejewski (46′ Gasik), Lipertowicz (46′ Mateusz Roczek), Paweł Kowalski (84′ Klewin), Ociepa, Barański (65′ Krawczykowski), Szewczyk, Mateusz Janeczek, Krzysztof Kowalski.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Batata, Sulikowski, Kukułka, Grzybowski – Zaor (78′ Potakowski), Kowalczyk, Malicki, Jakubiak, Paprocki (89′ Jankowski), Ulfik (86′ Dura).

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:25 (15:15) KPR Jelenia Góra

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Sarnecka, Opelt - Sobińska 7, Wypych 5/2, Szymańska 4/1, Marszałek 4, Kopertowska 3, Wawrzynowska 2, Piecaba 2, Szafnicka, Olek 1, Rol 1, Ivanović, Jałoszewska.

KPR Jelenia Góra: Pękalska, Hofman - Bilenia 7/1, Mączka 6, Uzar 4, Grobelska 3, Michalak 3, Bielecka 1, Jasińska 1, Tomczyk, Oreszczuk, Nowicka.

KSSPR Końskie 27:33 (10:17) MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho - Surosz 7, Swat 6, Pacześny 5, Góralski 4, Zinchuk 4, Woynowski 3, Mróz 2, Pakulski 1, Wędrak 1, Chełmiński.

KSSPR Końskie: Wnuk – Smołuch 9, Matyjasik 4, Jamioł 3, Bąk 3, Maleszak 3, Tomasz Napierała 3, Pilarski 2, Michał Napierała, Kempiński, Szczepanik, Rurarz, Andrysiak.