Advertisement

Policjanci udaremnili próbę samobójstwa

PolicjaRadomsko Środa, 09 listopada 20226
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku dzięki szybkim działaniom nie dopuścili do tragedii. 37-letni mężczyzna w złym stanie psychicznym wybrał się na tory, gdzie chciał targnąć się na swoje życie.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

8 listopada 2022 roku w godzinach popołudniowych dyżurny radomszczańskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że 37-letni mężczyzna zamierza targnąć się na własne życie. Do zgłaszającej natychmiast pojechali dzielnicowi, aby na miejscu uzyskać jak najwięcej informacji pomocnych w odnalezieniu mężczyzny.

Mundurowi doskonale wiedzieli, że nie mają ani chwili do stracenia, a stawką jest ludzkie życie. Zgodnie ze wskazówkami zgłaszającej i własnymi ustaleniami, pojechali w rejon torów kolejowych przy ul. Szarych Szeregów w Radomsku. Było już ciemno, a policjanci musieli zdążyć przed najbliższym pociągiem. Pomimo presji czasu dzielnicowi sprawdzali teren metr po metrze. W pewnym momencie zauważyli w oddali sylwetkę osoby idącej wzdłuż torów. Był to właśnie 37-latek, którego poszukiwali. Policjanci sprowadzili mężczyznę w bezpieczne miejsce i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu pogotowia. Odnaleziony 37-latek powiedział policjantom, że faktycznie zamierzał rzucić się pod pociąg, bo miał problemy, z którymi nie mógł sobie poradzić - mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

 

Mężczyzna trafił pod fachową opiekę medyczną.

 


 

Pomocy i wsparcia  na terenie całego kraju udzielają:
22 484 88 01 - Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA
800 70 22 22 - Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Szczegółowe informacje na stronach:

https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

https://800121212.pl

https://stopdepresji.pl/

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hmmm ~Hmmm (Gość)09.11.2022 21:18

Jedni walczą o życie (tak jak Patryk), a inni swojego nie szanują... Jak mu tak bardzo życie niemiłe, to niech jedzie na wschód bronić Ukrainy - może tym sposobem uchroni inne ludzkie życia. Samobójstwo jest bez sensu. Może rozwiązuje problem danej osoby, ale za to zrzuca cały ciężar na rodzinę...

52


bolek ~bolek (Gość)10.11.2022 13:59

Moim zdaniem nie powinniście pisać o takich sytuacjach

20


j. ~j. (Gość)09.11.2022 18:03

Nie popieram samobójstwa, ale... rozumiem ludzi, którzy mają dość tego życia! Są sytuacje, w których nie pomoże nikt, ani "rodzina Bogiem silna", ani ksiądz, ani psycholog, ani kolega, ani nawet... pełny portfel! Rozumiem!

32


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat