Polacy w półfinale! Wielki mecz Majchrzaka!

ePiotrkow Środa, 05 stycznia 202214424
Reprezentacja Polski w wielkim stylu awansowała do finału ATP Cup. W ostatnim meczu fazy grupowej polscy tenisiści pokonali 3:0 Argentynę, a dużą cegiełkę do zwycięstwa biało-czerwonych dołożył Kamil Majchrzak.
Fot. ATP CUP

Piotrkowianin jako pierwszy wyszedł dziś na kort, a jego przeciwnikiem był Diego Delbonis, notowany na 44 miejscu w rankingu ATP. Nasz zawodnik jeszcze nigdy nie pokonał tenisisty znajdującego się w czołowej "pięćdziesiątce" rankingu. Dziś się to zmieniło. Po świetnym meczu Majchrzak wygrał z Argentyńczykiem w dwóch setach i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. 

 

Piotrkowianin źle wszedł w mecz przegrywając pierwszego gema przy własnym serwisie. Chwilę później jednak odrobił straty, a przez kolejną część seta każdy z tenisistów wygrywał swoje podania. Kluczowy moment seta nadszedł przy stanie 4:3. Wówczas Polak przełamał swojego przeciwnika, a po chwili wygrał swoje podanie i całego seta 6:3.

Drugi set to prawdziwy rollercoaster. Kamil grał lepiej, ale swojej przewagi na korcie nie mógł potwierdzić przełamaniem. Dopiero przy stanie 3:3 Majchrzak przełamał Argentyńczyka, ale niestety po chwili stracił swoje podanie. Podobnie sytuacja wyglądała w końcówce seta. Przy stanie 6:5 piotrkowianin serwował po zwycięstwo, ale Argentyńczyk zdołał doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak Kamil okazała się lepszy i tym samym wygrał cały mecz. 

 

Wygrana dała też Kamilowi  45 punktów do rankingu ATP, a za cały  występ w Sydney ma ich już 85. To ważny krok w kierunku powrotu do czołowej setki rankingu. 

 

Wygrana Kamil wyprowadziła Polskę na prowadzenie w meczu z Argentyną 1:0. Kolejny mecz wygrał Hubert Hurkacz, który pokonał Diego Schwartzmana i biało-czerwoni prowadzili już 2:0. Ostatnie zwycięstwo odnieśli debliści Jan Zieliński/Szymon Walkow, którzy pokonali parę Maximo Gonzalez/Andres Molteni. 

 

Zwycięstwo nad Argentyną dało Polakom awans do półfinału ATP Cup. W nim najprawdopodobniej Polacy zmierzą się z Hiszpanią.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tomasz z pt ~Tomasz z pt (Gość)06.01.2022 10:10

Rewelacja. Zarwałem całą noc, ale warto było. Z taką grą Kamil jest w stanie wygrać z każdym. Gdyby te nieszczęsne kontuzje to byłby z pewnością w TOP 50. Może w tym roku się uda. Za fazę grupowa olbrzymie brawa

10


mieszczka ~mieszczka (Gość)05.01.2022 11:51

Gratulacje :)

40


starszy ~starszy (Gość)05.01.2022 10:55

Brawa dla Kamila, który przynosi chwałę naszemu miastu i jego mieszkańcom zainteresowanym tym sportem.

40


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)05.01.2022 10:16

Brawo !!!

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat