Podzielili się wiedzą

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Środa, 24 listopada 20216 1196
Jak wyglądają zrewaloryzowane parki na terenie gminy Wola Krzysztoporska i jak udało się zdobyć środki na sfinansowanie prac? O tym wszystkim opowiedział wójt gminy Roman Drozdek podczas konferencji pt. „Rewaloryzacja zabytkowych parków – przykłady działań jednostek samorządu terytorialnego na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego województwa łódzkiego”, która 19 listopada odbyła się Uniejowie.

Ładuję galerię...

Wola Krzysztoporska znalazła się pośród pięciu gmin z terenu województwa, które zaprezentowały przykłady rewaloryzacji zabytkowych parków. Wójt Roman Drozdek opowiedział i przedstawił dwa gminne parki – w Parzniewicach i Woli Krzysztoporskiej – którym w ostatnich latach dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi udało się przywrócić dawną świetność.


Prezentacje samorządów poprzedziły wystąpienia fachowców, którzy mówili m.in. o wsparciu dla jednostek samorządu terytorialnego na działania z zakresu zachowania dziedzictwa przyrodniczego i instrumentach prawnych ochrony parków zabytkowych w Polsce.
Organizatorami konferencji były: Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Narodowy Instytutu Dziedzictwa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pustka. ~Pustka. (Gość)24.11.2021 11:26

Wiedza teraz jest w cenie, a że nic nie wiem to nie mam nic.

30


finansista ~finansista (Gość)24.11.2021 10:55

będą kolejne podwyżki i wyprzedawanie ziemi we Woli - zobaczycie
z czegoś trzeba przecież takei działania sfinansować

30


do urzędnik ~do urzędnik (Gość)24.11.2021 10:52

za chwilę te podwyżki: wójta, rady a co jest istotne podwyżki innych osób bo są zależne - zostanie to wrzucone w podwyżki podatków gruntowaego, od prowadzenia działalności, podwyzki ścieków, wody,
podwyżki śmieci - a przepraszam już podnieśliście....
i cała masa innych podwyżek

50


do urzednik ~do urzednik (Gość)24.11.2021 10:50

Właśnie wy urzędnicy zaglądacie mi w portflel. Płacę coraz wyższe podatki: przepraszam za Pisu są to opłaty. A od następnego roku kolejne podwyzki "opłat" mnie czekają. Polski Ład zamienił się na Polski "WAŁ".
Urzędnik to co powiedziałeś przestańcie zaglądać w mój portfel i ciągle podbierać mi pieniądze w postaci dodatkowych podatków, opłat, inflacji i innych waszych beznadziejnych działań.
A w portfel urzędnika takiego jak wójt i to jaką ma pensję to będę zaglądał: bo On tą pensję ma z moich podatków: a płacę olbrzymie podatki. To ja wypracowywuję podatki, a Ty głównie konsumujesz je.

50


waclaw ~waclaw (Gość)24.11.2021 07:56

A o planowanych podwyżkach swojej pensji nie wspomniał? Popatrzcie na najbliższą planowaną sesję rady gminy we Woli Krzysztoporskiej.
Punkt 11:
https://wola-krzysztoporska.sesjaradygminy.pl/Guest/Current

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat